fot. Tabletowo.pl

Samsung zaktualizował listę urządzeń, które dostaną Androida Pie. Galaxy Note 8 już go ma

Samsung zaktualizował do Androida 9.0 Pie dopiero trzy smartfony: Galaxy S9, Galaxy S9+ oraz Galaxy Note 9. Kolejka oczekujących na najnowszą wersję oprogramowania wciąż jest jeszcze bardzo długa i właśnie wydłużyła się o kilka dodatkowych pozycji. Jednocześnie okazuje się, że właściciele Galaxy Note 8 mogą już ją pobrać na swoje urządzenia.

Już na początku stycznia w aplikacji Samsung Members pojawiła się lista smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie i interfejsu OneUI. I jeśli o nie chodzi, nic się tutaj nie zmieniło. Jeszcze w tym miesiącu nową wersję oprogramowania mają otrzymać Galaxy S8 i Galaxy S8+, zaś w przyszłym Galaxy A9Galaxy A8Galaxy A7Galaxy A6+ i Galaxy A6.

Reklama

W kwietniu Androida 9.0 Pie i interfejs OneUI dostaną z kolei Galaxy J6+ i Galaxy J4+, a w maju Galaxy J6. W lipcu aktualizacja powędruje do posiadaczy Galaxy J7 2017 i Galaxy J5 2017, a w sierpniu Galaxy J3 2017. Ostatnim smartfonem na liście jest Galaxy Xcover 4 – on otrzyma update we wrześniu 2019 roku.

W tym miejscu warto odnotować fakt, iż aktualizacja do Androida 9.0 Pie i interfejsu OneUI została przesunięta o miesiąc dla dwóch modeli: Galaxy J7 2017 i Galaxy Xcover 4. Według wcześniejszej rozpiski, smartfony te miały otrzymać nową wersję oprogramowania w (odpowiednio) czerwcu i sierpniu 2019 roku.

Na liście pojawiły się jednak teraz również cztery tablety. Najszybciej, bo już w marcu, aktualizację do Androida 9.0 Pie dostanie Galaxy Tab S4. Następny w kolejce jest Galaxy Tab S3 (sierpień), a potem Galaxy Tab Active 2 (wrzesień). Galaxy Tab A 10.5 nową wersję oprogramowania otrzyma natomiast we wrześniu lub w październiku.

Zrzut ekranu dzięki uprzejmości Błażeja Sz.

A skoro jesteśmy w temacie aktualizacji do Androida 9.0 Pie i interfejsu OneUI, to jest ona już dostępna do pobrania dla Galaxy Note 8 (XEO) przez Smart Switch. Wersja OTA (Over-The-Air) powinna pojawić się na dniach, więc wypatrujcie odpowiedniego powiadomienia na ekranach swoich smartfonów.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Samsunga Galaxy Note 8 w Smart Switch (fot. Łukasz)

Dzięki Błażej i Łukasz za screeny i info!