fot. Tabletowo.pl

Które smartfony Samsunga i kiedy dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie? Mamy harmonogram dla Polski!

Pierwszy harmonogram aktualizacji do Androida 9.0 Pie dla smartfonów i tabletów Samsunga pojawił się już pod koniec 2018 roku. Od tamtej pory zaszło w nim jednak kilka zmian. Teraz producent opublikował rozpiskę dla urządzeń z polskiej dystrybucji i z pewnością ucieszy ona właścicieli wymienionych na niej modeli.

Reklama

Samsung zrobił wszystkim niespodziankę i udostępnił aktualizację do Androida 9.0 Pie Galaxy S9 i Galaxy S9+ już w grudniu 2018 roku, podczas gdy początkowo deklarował, że zrobi to dopiero w styczniu 2019 roku. Jeszcze w tym miesiącu analogiczny update ma dostać Galaxy Note 9, a w lutym Galaxy Note 8, Galaxy S8 i Galaxy S8+.

W marcu 2019 roku aktualizację do Androida 9.0 Pie i One UI otrzymają cztery smartfony z serii Galaxy A: Galaxy A9, Galaxy A8, Galaxy A7, Galaxy A6+ i Galaxy A6. Później zaś Samsung zajmie się przede wszystkimi urządzeniami z linii Galaxy J. W kwietniu 2019 roku update zostanie rozesłany do właścicieli Galaxy J6+ i Galaxy J4+, w maju do użytkowników Galaxy J6, a w czerwcu do posiadaczy Galaxy J7 2017.

W lipcu 2019 roku aktualizację do Androida 9.0 Pie i One UI otrzyma Galaxy J5 2017, zaś w sierpniu Galaxy J3 2017 i Galaxy Xcover 4. Z pełnym wykazem zmian i nowości, jakie przynosi nowa wersja oprogramowania, możecie zapoznać się na załączonym poniżej zrzucie ekranu, który dostaliśmy od jednego z naszych najwierniejszych Czytelników (polecam otworzyć go w nowej karcie, gdyż jest baaardzo długi).

harmonogram aktualizacji do Androida Pie dla smartfonów Samsunga (fot. Błażej Sz.)

Zapewne zauważyliście też, że powyższy wykaz nie uwzględnia ani jednego tabletu Samsunga. Producent z pewnością jednak nie zapomni i o tych sprzętach. Aktualizację do Androida 9.0 Pie na pewno otrzymają Galaxy Tab S4Galaxy Tab S3 i Galaxy Tab A 10.5, natomiast jak będzie w przypadku innych modeli – zobaczymy.

Dzięki Błażej za info i screena!