Które smartfony Samsunga i kiedy dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie? Mamy harmonogram dla Polski! 18
fot. Tabletowo.pl

Które smartfony Samsunga i kiedy dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie? Mamy harmonogram dla Polski!

Pierwszy harmonogram aktualizacji do Androida 9.0 Pie dla smartfonów i tabletów Samsunga pojawił się już pod koniec 2018 roku. Od tamtej pory zaszło w nim jednak kilka zmian. Teraz producent opublikował rozpiskę dla urządzeń z polskiej dystrybucji i z pewnością ucieszy ona właścicieli wymienionych na niej modeli.

Samsung zrobił wszystkim niespodziankę i udostępnił aktualizację do Androida 9.0 Pie Galaxy S9 i Galaxy S9+ już w grudniu 2018 roku, podczas gdy początkowo deklarował, że zrobi to dopiero w styczniu 2019 roku. Jeszcze w tym miesiącu analogiczny update ma dostać Galaxy Note 9, a w lutym Galaxy Note 8, Galaxy S8 i Galaxy S8+.

W marcu 2019 roku aktualizację do Androida 9.0 Pie i One UI otrzymają cztery smartfony z serii Galaxy A: Galaxy A9, Galaxy A8, Galaxy A7, Galaxy A6+ i Galaxy A6. Później zaś Samsung zajmie się przede wszystkimi urządzeniami z linii Galaxy J. W kwietniu 2019 roku update zostanie rozesłany do właścicieli Galaxy J6+ i Galaxy J4+, w maju do użytkowników Galaxy J6, a w czerwcu do posiadaczy Galaxy J7 2017.

W lipcu 2019 roku aktualizację do Androida 9.0 Pie i One UI otrzyma Galaxy J5 2017, zaś w sierpniu Galaxy J3 2017 i Galaxy Xcover 4. Z pełnym wykazem zmian i nowości, jakie przynosi nowa wersja oprogramowania, możecie zapoznać się na załączonym poniżej zrzucie ekranu, który dostaliśmy od jednego z naszych najwierniejszych Czytelników (polecam otworzyć go w nowej karcie, gdyż jest baaardzo długi).

Które smartfony Samsunga i kiedy dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie? Mamy harmonogram dla Polski! 19
harmonogram aktualizacji do Androida Pie dla smartfonów Samsunga (fot. Błażej Sz.)

Zapewne zauważyliście też, że powyższy wykaz nie uwzględnia ani jednego tabletu Samsunga. Producent z pewnością jednak nie zapomni i o tych sprzętach. Aktualizację do Androida 9.0 Pie na pewno otrzymają Galaxy Tab S4Galaxy Tab S3 i Galaxy Tab A 10.5, natomiast jak będzie w przypadku innych modeli – zobaczymy.

Dzięki Błażej za info i screena!