Samsung Galaxy Xcover 4

Samsung Galaxy Xcover 4 już w Polsce, i to taniej, niż się spodziewaliśmy

Choć oficjalnie sprzedaż wzmocnionego Samsunga Galaxy Xcover 4 ma rozpocząć się w kwietniu, można już go spotkać na stronie jednego ze sklepów internetowych, i to w cenie, której byśmy się nie spodziewali. Jest taniej niż w Niemczech.

Reklama

U naszych zachodnich sąsiadów cenę Galaxy Xcover 4 ustalono na 259 euro (ok. 1100 złotych), więc spodziewaliśmy takiej lub nieco wyższej ceny u nas. A tu niespodzianka – w RTV Euro AGD smartfon pojawił się obok ceny 999 złotych.

Nie jest to może jakaś rewelacja, jeśli chodzi o wycenę, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę specyfikację. Smartfon wyposażono w 5-calowy wyświetlacz LCD TFT o rozdzielczości HD, czterordzeniowy procesor (1,4 GHz), 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD i aparaty: główny 13 Mpix i 5 Mpix z przodu. Galaxy Xcover 4 pracuje na Androidzie 7.0 Nougat, a zasila go bateria 2800 mAh.

Reklama

Za taką specyfikację zwykle nie wydaje się kwoty 1000 złotych, jednak trzeba pamiętać, że Galaxy Xcover 4 to smartfon do specjalnych zastosowań. Ma wzmocnioną obudowę, odporną na wodę i kurz (certyfikat IP68) i spełnia militarne standardy MIL-STD 810G, co jest gwarantem wysokiego stopnia odporności na czynniki zewnętrzne.

Niższa niż europejska cena cieszy. Życzylibyśmy sobie, by Samsung poszedł tym samym tropem podczas wyceny Galaxy S8.

 

źródło: RTV Euro AGD dzięki GSMmaniak