Samsung Galaxy J4+ SM-J415F i Samsung Galaxy J6+ SM-J610F (fot. Samsung)

Stoicie? Lepiej usiądźcie, ponieważ polskie ceny Galaxy J6+ i Galaxy J4+ Was powalą

Galaxy J6+ i Galaxy J4+ oficjalnie trafią do sprzedaży w Polsce dopiero jutro, ale już dziś poznaliśmy polskie ceny obu smartfonów, ponieważ jeden ze sklepów z elektroniką opublikował je przedwcześnie. Jeśli stoicie, to lepiej usiądźcie.

Reklama

Nie ukrywam, że miałem duże oczekiwania wobec cen Galaxy J6+ i Galaxy J4+, ponieważ rzecznik polskiego oddziału Samsunga zapewniał, że będą one konkurencyjne. Specyfikacja obu smartfonów jest bardziej budżetowa niż średniopółkowa, dlatego też oczekiwałem naprawdę atrakcyjnych dla klienta kwot. Tymczasem ustalone przez producenta ceny są zaskakująco wysokie.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/21/premiera-smartfon-samsung-galaxy-j6-plus-samsung-galaxy-j4-plus-specyfikacja-cena-dostepnosc/

Galaxy J6+ i Galaxy J4+ pojawiły się już w ofercie sklepu RTV Euro AGD i sklep nie omieszkał przy okazji opublikować informacji na temat cen obu smartfonów. Wierzcie lub nie, ale cenę Galaxy J6+ ustalono na 999 złotych, a Galaxy J4+ na 849 złotych. Nie, nie żartuję – takie właśnie widnieją na stronie wspomnianego sklepu.

Samsung Galaxy J6+ – cena w sklepie RTV Euro AGD
Samsung Galaxy J4+ – cena w sklepie RTV Euro AGD

Z całym szacunkiem do Samsunga, ale nie wierzę, że ktoś bardziej świadomy kupi za takie pieniądze którykolwiek z ww. modeli. Prawdopodobnie zgodzicie się ze mną, że są to naprawdę kosmiczne ceny za smartfony, które mają niespecjalnie wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 425 z grafiką Adreno 308. Co więcej, Galaxy J4+ ma zaledwie 2 GB RAM – taką cenę można by zaakceptować dwa lata temu, ale nie w 2018 roku!

Oczywiście nie twierdzę, że Galaxy J6+ i Galaxy J4+ są złymi smartfonami – nie są, ale w takich kwotach stosunek ceny do oferowanych możliwości jest wyjątkowo nieatrakcyjny. Pierwszy z ww. modeli trochę ratuje podwójny aparat główny, który może robić niezłe zdjęcia z efektem bokeh, lecz mimo wszystko to za mało, aby usprawiedliwić cenę na poziomie 999 złotych.

Nie będę nawet się silił, żeby wymieniać ciekawsze alternatywy w podobnych cenach, ponieważ lista byłaby baaardzo długa. Mam nadzieję, że ceny Galaxy J6+ i Galaxy J4+ szybko spadną, ponieważ na gratisy raczej nie ma co liczyć – nie sądzę bowiem, żeby dołączyły one do programu odkupu.

Źródło: gsmManiaK