Aktualizacja do Androida 9.0 Pie i interfejs One UI dla Samsunga Galaxy Note 9 już w Polsce

Miła niespodzianka. Spodziewaliśmy się, że Samsung wypuści aktualizację do Androida 9.0 Pie dla flagowego Galaxy Note 9 gdzieś pod koniec miesiąca, a tu proszę – informacja o możliwości pobrania nowego systemu już pojawiła się u pierwszych użytkowników. 

Z nowego systemu będą mogli już niebawem korzystać właściciele smartfonów z wolnej dystrybucji. Informowani są oni o możliwości pobrania paczki aktualizacyjnej o wielkości prawie 1600 MB. Zawiera ona w sobie system Android 9.0 Pie, nową nakładkę One UI oraz poprawki zabezpieczeń datowane na 1 stycznia 2019 roku.

One UI ułatwia korzystanie z urządzenia, miedzy innymi przez to, że przenosi wiele elementów interfejsu z górnych partii ekranu i przesuwa je niżej. Układ zawartości jest więc bardziej przemyślany – wszystko po to, by większość opcji znajdowała się w zasięgu kciuka.

Poniżej wklejam Wam obszerną galerię zdjęć, przesłanych nam od naszej czytelniczki Moniki. Będziecie mogli dostrzec na nich, jak wygląda nowy system i nakładka na Note 9.

Monika, dziękujemy za screeny!

Kto wie – może skoro Samsung tak ładnie wyrabia się z zakładanymi terminami aktualizacji, to Android Pie na Galaxy S8 też wyląduje o czasie?

Które smartfony Samsunga i kiedy dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie? Mamy harmonogram dla Polski!