Reklama
fot. Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ dostają aktualizację do Androida 9.0 Pie i One UI w Polsce!

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Galaxy S9 i Galaxy S9+ została udostępniona w Europie dokładnie tydzień temu. Samsung tym samym zrobił świąteczny prezent-niespodziankę, ponieważ deklarował, że nowa wersja oprogramowania trafi do właścicieli tegorocznych flagowców dopiero w styczniu 2019 roku. Od dziś mogą ją pobrać także użytkownicy w Polsce.

Reklama

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Galaxy S9 i Galaxy S9+ w pierwszej kolejności została udostępniona egzemplarzom z tzw. otwartego rynku, czyli kupionych w sklepie. Na obecną chwilę nie wiem, jak wygląda sytuacja w przypadku smartfonów nabytych u operatorów – jeśli posiadacie brandowany sprzęt i też wykrył on nową wersję oprogramowania, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

W przypadku Galaxy S9+ aktualizacja waży dokładnie 1756,31 MB i jest udostępniana bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Smartfon sam więc poinformuje, kiedy tylko ją wykryje, a jeżeli jeszcze tego nie zrobił, zawsze można spróbować wywołać ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Trzeba jednak pamiętać, że rozsyłanie nowej wersji oprogramowania zawsze podzielone jest na etapy i jedni użytkownicy otrzymają ją dzisiaj, a inni dopiero w ciągu kilku najbliższych dni.

Z pełnym changelogiem możecie zapoznać się na poniższych zrzutach ekranu – jest tam wszystko, co o tej aktualizacji pisze Samsung. Miło też, że wraz z Androidem 9.0 Pie i One UI producent udostępnia najnowsze, grudniowe poprawki zabezpieczeń Androida, ponieważ nie zawsze to robi przy tak dużych update’ach.

Przy okazji wspomnę też, że dzisiaj aktualizację poprawek zabezpieczeń Androida z 1 grudnia 2018 roku otrzymali również właściciele Galaxy S8 i Galaxy S8+. Zeszłoroczne flagowce Samsunga także dostaną update do Androida 9.0 Pie i One UI, ale dopiero za jakiś czas. Jeśli Koreańczycy będą trzymać się opublikowanego niedawno harmonogramu, nowa wersja oprogramowania zostanie rozesłana właścicielom bezpośrednich poprzedników Galaxy S9 i Galaxy S9+ w marcu 2019 roku, czyli za około trzy miesiące.

Polecamy również:

Nakładka Samsung One UI to krok do przodu, ale ma swoje wady

Dzięki Karol Krajewski za info i screeny! Tobie Błażej też :)