2499 złotych za Samsunga Galaxy A9 w Polsce. To jakby... po 500 zł za każdy aparat, jaki zamontowano w tym smartfonie - Tabletowo.pl

2499 złotych za Samsunga Galaxy A9 w Polsce. To jakby… po 500 zł za każdy aparat, jaki zamontowano w tym smartfonie

Dołącz do dyskusji 0

Oczywiście dzielenie ceny przez liczbę kamer w smartfonie to wielkie uproszczenie, bo przecież tego typu urządzenie nie spełnia wyłącznie funkcji aparatu. Daje jednak pewne pojęcie na temat tego, za co Samsung każe sobie płacić w wypadku Galaxy A9 (2018).

Cena Samsunga Galaxy A9 (2018) nie jest przekazana oficjalnie, ale pojawiła się przy urządzeniu w sklepach internetowych Vobis Komputronik. 

Pierwszy smartfon Samsunga z poczwórnym aparatem głównym jest średniopółkowcem, a nie flagowcem. Nie przeszkadza mu to jednak w osiągnięciu dość wysokiej ceny. Wiadomo – technologia musi kosztować, a to, że Samsung nie zamierza oddawać swojego wyjątkowego smartfona za pół darmo, wiedzieliśmy już od kilku tygodni. Podczas premiery określono ją na 599 euro.

Tabletowo.pl 2499 złotych za Samsunga Galaxy A9 w Polsce. To jakby... po 500 zł za każdy aparat, jaki zamontowano w tym smartfonie Plotki / Przecieki Samsung Smartfony

Polski oddział Samsunga najwyraźniej zrobił, co mógł, żeby cena nie przekroczyła psychologicznej bariery 2500 zł, co miałoby miejsce, gdyby zastosować prosty przelicznik euro na złotówki – dałoby to jakieś 2590 zł. Szczęściem w nieszczęściu, za Galaxy A9 zapłacimy w naszym kraju „tylko” 2499 zł.

Tabletowo.pl 2499 złotych za Samsunga Galaxy A9 w Polsce. To jakby... po 500 zł za każdy aparat, jaki zamontowano w tym smartfonie Plotki / Przecieki Samsung Smartfony

Jeśli wierzyć informacjom z Vobisu, to Galaxy A9 weźmie udział w programie Samsung Odkup, z gwarantowanymi 250 zł za oddanie swojego starego smartfona podczas zakupu nowego.

Już w momencie premiery wielu zastanawiało się nad sensem istnienia Galaxy A9 – jedni twierdzili, że cztery aparaty (lub pięć – jeśli wliczyć przedni) w smartfonie to przesada, inni zaś, że wcale by to im nie przeszkadzało, gdyby nowy Samsung nie kosztował marną stówkę mniej od tegorocznego flagowca OnePlusa, i to z polskiego sklepu.

To, czy Samsung Galaxy A9 z procesorem Qualcomm Snapdragon 660, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej jest wart swojej ceny, okaże się w gruncie rzeczy dopiero po testach aparatu. Niewątpliwie będzie to ciekawe urządzenie, i cieszy fakt, że w Polsce nieco ją złagodzono. Nie zmienia to jednak tego, że niemal 2500 złotych za taką konfigurację to sporo.

Lepiej, żeby na zbliżającą się premierę Samsung przygotował jakąś fajną promocję i naprawdę mocną kampanię marketingową, bo w przeciwnym wypadku sprzedaż może nie być tak wysoka, jak spodziewałby się producent.

Wyścig na liczbę aparatów w smartfonie trwa. Prowadzi Samsung – zaprezentował Galaxy A9 z czterema obiektywami

źródło: Vobis, Komputronik dzięki gsmmaniak

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona