iPhone X AirPods
iPhone X i AirPods (fot. Pexels)

AirPods Pro – nowe słuchawki Apple już wkrótce, cena będzie wysoka

W ofercie Apple znajdziemy coraz więcej sprzętu „Pro”, a tak przynajmniej sugeruje stosowane nazewnictwo. Mamy już smartfony, tablety i komputery z dopiskiem świadczącym o bardziej profesjonalnym zastosowaniu. Niebawem do tego grona mogą dołączyć bezprzewodowe słuchawki.

Reklama

Nowe AirPods coraz bliżej

Najnowszy raport, na który powołuje się serwis MacRumors, zdradza kolejne szczegóły o nowych, w pełni bezprzewodowych słuchawkach Apple. W przeciwieństwie do nieznacznie odświeżonych AirPods drugiej generacji, nachodzący model ma przynieść większy zestaw zmian.

Reklama

Po pierwsze, Apple ma wprowadzić zmienione wzornictwo, o czym mogliśmy przeczytać już wcześniej. Pozwoli ono odróżnić słuchawki Pro od podstawowego modelu, a także ma umożliwić zastosowanie nowych funkcji. Wśród tych opcji znajdzie się m.in. aktywna redukcja szumów.

Co ciekawe, konstrukcja ma być wykonana z metalu, co w założeniach ma przełożyć się na lepsze rozpraszanie ciepła. Oczywiście postawienie na metal może mieć również inne korzyści – AirPods Pro będa w oczach wielu klientów wygląd na bardziej zaawansowane urządzenie, zapewniające lepszą jakość dźwięki i większe możliwości.

Apple zdominowało rynek bezprzewodowych słuchawek

Cóż, za te wszystkie opcje trzeba będzie jednak dodatkowo zapłacić. Raport wskazuje, że nowe słuchawki zostaną wycenione na 260 dolarów. Dla porównania, za obecną generację AirPods należy zapłacić 159 dolarów, co w Polsce przekłada się na 799 złotych w oficjalnym sklepie Apple.

Niewykluczone, że nie będziemy musieli długo czekać na premierę AirPods Pro. Nieoficjalne informacje wskazują, że może ona odbyć się już w tym miesiącu. Z kolei na sklepowych półkach słuchawki mogłyby pojawić się jeszcze w tym roku, co pozwoliłoby firmie Tima Cooka wstrzelić się w okres świątecznych zakupów.

Apple może sprzedawać dwie wersje słuchawek AirPods

Pojawienie się AirPods Pro nie oznacza, że obecny model zostanie wycofany. Prawdopodobnie Apple będzie sprzedawać dwie wersje słuchawek – zwykłe AirPods dla mniej wymagających klientów i bardziej zaawansowany model Pro. Podobna strategia jest obecnie stosowana w innych kategoriach sprzętu – iPhone 11 i iPhone 11 Pro, MacBook Air i MacBook Pro, a także iPad i iPad Pro.

Warto dodać, że znany analityk Ming-Chi Kuo, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych przecieków o produktach Apple, w jednym z raportów sugeruje, że nowa generacja słuchawek zadebiutuje w czwartym kwartale 2019 roku lub na początku 2020 roku. Potwierdza to, że premiera AirPods Pro jest naprawdę blisko.

źródło: MacRumors

Reklama