(fot. pixabay.com)

AirPods 3 – nowy wygląd i funkcje. Apple wreszcie wprowadzi większe zmiany

Nowe bezprzewodowe słuchawki Apple mogą otrzymać odświeżony wygląd, a także zestaw funkcji, które powinny pozytywnie przełożyć się na komfort słuchania muzyki.

AirPods bez większych zmian od premiery

Pierwsza generacja AirPods została zaprezentowana w 2016 roku. Podobnie jak wiele innych produktów Apple, słuchawki wzbudziły różne, często skrajne emocje – jedni zakochali się w ich nietypowym wzornictwie, inni wskazywali, że wyglądają jak główki do elektrycznych szczoteczek do zębów.

Dziś wiemy, że AirPods okazały się kolejnym hitem z Cupertino. Apple zdominowało rynek bezprzewodowych słuchawek, a konkurencja zapragnęła mieć podobne produkty. Mimo sukcesów i naprawdę wysokiej sprzedaży, nie mamy do czynienia z urządzeniem idealnym. Wielu użytkowników wskazuje, żę firma Tima Cooka powinna wreszcie skupić się na poprawie jakości dźwięku.

Niestety, druga generacja bezprzewodowych słuchawek Apple nie przyniosła oczekiwanych zmian. Klienci otrzymali prawie ten sam produkt z niewielkimi usprawnieniami.

Warto poczekać na AirPods 3

W testowym wydaniu iOS 13.2 odkryta została grafika, która podobno ma przedstawiać nową generację bezprzewodowych słuchawek Apple. Wyraźnie widać zmienione wzornictwo, które może kojarzyć się ze słuchawkami dousznymi.

(fot. 9to5Mac)

Warto zauważyć, że na grafice widać słuchawki podobne do prototypów, których zdjęcia udostępniono ostatnio w internecie. Zdjęcia dostarczone przez serwis SlashLeaks mają bowiem przedstawiać AirPods 3 we wczesnej fazie rozwoju.

Nie poznaliśmy jeszcze wiele szczegółów, ale obecne informacje wskazują, że Apple ma pracować nad wdrożeniem technologii aktywnej redukcji szumów. Pozwoli ona na lepsze odcięcie się od większości dźwięków otoczenia, co powinno umożliwić bardziej komfortowe słuchanie muzyki i innych treści.

(fot. SlashLeaks)

Niewykluczone, że AirPods 3 pojawią się już niebawem. Analityk Ming-Chi Kuo, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych przecieków o produktach Apple, w jednym z raportów sugeruje, że nowa generacja słuchawek zadebiutuje w czwartym kwartale 2019 roku lub na początku 2020 roku.

Możliwe, że Tim Cook pokaże nowe słuchawki na najbliższej konferencji, która ma odbyć się jeszcze w tym roku. Cena z pewnością nie będzie należeć do zbyt atrakcyjnych.

Polecamy również:

Nowych słuchawek AirPods nie da się naprawić, więc lepiej ich nie zepsuć

źródło: 9to5Mac, SlashLeaks