(fot. pixabay.com)

Apple AirPods 3 w 2019 roku? Podobno premiera nowych słuchawek już niebawem

Pierwsza generacja bezprzewodowych słuchawek Apple AirPods została zaprezentowana w 2016 roku. Na odświeżoną wersję przyszło nam czekać prawie trzy lata i mimo tego, okazało się, że nie wprowadza ona zbyt wiele nowości. Czyżby jednak była to cisza przed premierą zauważalnie zmienionych słuchawek?

Nowe AirPodsy z funkcją redukcji szumów?

Według raportu opublikowanego przez serwis DigiTimes, firma Tima Cooka miałaby jeszcze w tym roku zaprezentować nowe słuchawki AirPods. Jedną z kluczowych nowości byłoby wprowadzenie redukcji szumów, co oczywiście pozwoliłoby na odcięcie się od wielu dźwięków otoczenia, a także mogłoby pozytywnie wpłynąć na komfort słuchania muzyki. Zarówno pierwsze słuchawki AirPods, jak i ich odświeżona wersja, nie oferują redukcji szumów, co przez wielu użytkowników uważane jest za wadę.

DigiTimes zauważa, że słuchawki z redukcją szumów będą konstrukcją jeszcze bardziej złożoną od podstawowych AirPodsów. Dodatkowo, mogą zużywać więcej energii, co może negatywnie wpłynąć na czas ich pracy. Niewykluczone jednak, że Apple znajdzie odpowiednie rozwiązanie.

Apple może wprowadzić nawet dwa nowe modele AirPodsów

Co ciekawe, informacji o nowych słuchawkach dostarczył również Ming-Chi Kuo, analityk znany z wielu trafnych przecieków dotyczących produktów Apple. Wskazuje on, że firma z Cupertino zamierza wprowadzić aż dwie nowe wersje słuchawek AirPods, które miałyby zadebiutować w czwartym kwartale 2019 lub na początku 2020 roku.

Pierwszy model miałby wprowadzić tylko niewielkie zmiany. Możliwe, że chodzi o wspomnianą przez DigiTime funkcję redukcji szumów. Słuchawki miałby zachować wzornictwo pierwszej generacji. Natomiast drugi model miałby otrzymać nowy wygląd, a także najpewniej większy zestaw nowych funkcji. Znacząco zmienione AirPodsy podobno mają być droższe. Warto wspomnieć, że obecny model sprzedawany jest za 800 zł w podstawowej wersji i za 1000 zł z etui oferującym funkcję bezprzewodowego ładowania.

Analityk uważa, że większe zmiany przełożą się na wysoką sprzedaż, co jest wysoce prawdopodobne. Według wielu raportów, AirPodsy stały się nie tylko najpopularniejszymi słuchawkami bezprzewodowymi, ale także są jednym z najczęściej kupowanych produktów Apple.

Polecamy także:

Nowe słuchawki Beats Powerbeats Pro. Oto lepsza wersja Apple AirPods

źródło: 9to5Mac, DigiTimes