iPad dla mas ma teraz nowy rozmiar – 10,2 cala

Co prawda pojawiały się sugestie, że Apple może podczas dzisiejszej konferencji zaprezentować nowy tablet, ale nie było to pewne. Okazuje się jednak, że koncern z Cupertino rzeczywiście pokazał dziś kolejną odsłonę iPada dla mas – oto iPad 10.2″.

iPad 10.2″ – specyfikacja

Apple zdecydowało się zrezygnować z instalowania iOS na iPadach i zastąpić ten system oprogramowaniem specjalnie zoptymalizowanym z myślą o tabletach. Pierwszym urządzeniem tego typu od koncernu z Cupertino z fabrycznie wgranym iPadOS jest iPad z 10,2-calowym ekranem Retina (siódma generacja).

Tablet wyposażono w złącze Smart Connector pozwalające podłączyć pełnowymiarową klawiaturę, dostępną do tej pory wyłącznie dla droższych iPadów Pro, aczkolwiek nadal bez touchpada. Tablet ten można również obsługiwać za pomocą rysika Apple Pencil, podobnie jak ostatnią generację iPada 9,7″.

Właściciele iPada 10.2 dostaną w prezencie dostęp do usługi Apple TV+ na rok za darmo. Na pokładzie jest też aparat 8 Mpix, czytnik linii papilarnych Touch ID, modem LTE (opcjonalny) i bateria, która wystarczy na nawet 10 godzin pracy. Obudowa jest wykonana z aluminium, które w 100% pochodzi z recyklingu.

iPad 10.2
iPad 10.2 – najważniejsze cechy

iPad 10.2″ – cena, dostępność

Ceny zaczynać się będą od 329 dolarów (od 299 dolarów dla sektora edukacji). Sprzedaż ruszy już dziś, a dostępność w regularnej sprzedaży ustalono na 30 września 2019 roku.

Aktualizacja: iPad 10.2″ – cena w Polsce

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPad 10.2″, Apple Watch series 5 – ceny w Polsce

Źródło: Apple