(fot. SonnyDickson.com)

iPady Pro przestaną zachwycać wyglądem – na ich plecach wyrośnie nowy moduł kamery

W tym roku nie tylko nowe iPhone’y mogą otrzymać sporą wysepkę na plecach obudowy. Kolejne informacje wskazują, że Apple podobne rozwiązanie wprowadzi także w tegorocznych iPadach Pro.

Wzornictwo Apple nie zawsze wygląda dobrze

Uważam, że w portfolio Apple wciąż znajdziemy mnóstwo świetnie wyglądającego sprzętu – MacBooki Pro, nowe iPady Pro czy iPhone’y z linii XS. Niestety, nie można tego powiedzieć o każdym urządzeniu, które pojawiło się w ciągu ostatnich lat.

Reklama

Wciąż nie mogę w pełni przekonać się do wzornictwa Apple Watcha, szczególnie w wydaniu przed liftem wprowadzonym wraz z Series 4. Nie trafia do mnie również moduł kamery z tegorocznych iPhone’ów, zwłaszcza ten w modelach 11 Pro i 11 Pro Max.

iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro

Wystarczyła więc dość niewielka zmiana, jak przebudowa modułu kamery, aby atrakcyjna konstrukcja znana z iPhone’a XS stała się znacznie mniej ponętna. Prawdopodobnie podobny los w tym roku spotka odświeżoną linię iPadów Pro.

iPady Pro z nową kamerą

Zeszłoroczne iPady Pro to według mnie jedne z lepiej wyglądających tabletów na rynku. Szczególnie podobają mi się bardziej ostre krawędzie boków, które nawiązują do konstrukcji starszych iPhone’ów. Niestety, cały efekt może niebawem popsuć kwadratowa wysepka z trzema obiektywami.

(fot. SonnyDickson.com)

Serwis The Verge, powołując się na zdjęcia opublikowane przez serwis SonnyDickson.com, informuje o wizualnych zmianach w nowych iPadach Pro. Odświeżone tablety, które najpewniej zobaczymy jeszcze w tym roku, otrzymają na plecach wysepkę zbliżoną do tej zastosowanej w iPhonie 11 Pro i iPhonie 11 Pro Max.

Warto zaznaczyć, że powyższe zdjęcie nie przedstawia wyglądu prawdziwego urządzenia. Mamy do czynienia z makietą, ale podobno już tą finalną. Mimo tego, produkcyjna wersja urządzenia najpewniej otrzyma zmieniony układ obiektywów i lampy, najpewniej podobny do tego z iPhone’a 11 Pro.

Nie są to pierwsze informacje o nowych kamerach w tegorocznych iPadach Pro. Wprowadzenie sporej wysepki zapowiadał już raport serwisu Macotakara. Ponadto, Bloomberg, korzystając z własnych źródeł twierdzi, że nadchodzące iPady otrzymają podobny zestaw usprawnień, jak najnowsze iPhone’y – ulepszone kamery i szybszy procesor. Sprawa wydaje się więc (niestety) przesądzona.

Polecamy także: 

Możecie nie wierzyć, ale ludzie bardzo chętnie będą kupować nowe iPhone’y

źródło: SonnyDickson.comThe Verge, Bloomberg