(fot. pixabay.com)

Apple zdominowało rynek bezprzewodowych słuchawek

Słuchawki AirPods, mimo wysokiej ceny i raczej tylko poprawnej jakości dźwięku, okazały się ogromnym hitem. Jak wskazuje raport dostarczony przez IDC, firma Tima Cooka zdominowała rynek bezprzewodowych słuchawek w drugim kwartale 2019 roku.

Spadająca sprzedaż iPhone’ów nie wygląda zbyt optymistycznie, nawet jeśli wybrane modele cieszą się dużą popularnością. Mimo to, firma wciąż może pochwalić się wysokimi przychodami. Owszem, część z nich pochodzi z wyższej ceny iPhone’ów, ale generowane są one też przez inne działy, które w przeciwieństwie do smartfonów, radzą sobie coraz lepiej. Wystarczy spojrzeć na rosnące zyski z usług, a także coraz lepszą sprzedaż Apple Watcha. Okazuje się, że również słuchawki Apple cieszą się dużym zainteresowaniem.

Rynek bezprzewodowych słuchawek w drugim kwartale 2019 roku

Pierwsze miejsce należy do Apple, które dzięki AirPods i słuchawkom z linii Beats, zdobyło 50,2% udziałów na rynku. Firma z Cupertino sprzedała łącznie 15,9 mln słuchawek, co oznacza wzrost na imponującym poziomie 218,2% rok do roku.

Sprzedaż bezprzewodowych słuchawek w drugim kwartale 2019 roku. (fot. IDC)

Na drugiej pozycji znalazł się Samsung ze sprzedażą na poziomie 3,3 mln sztuk i udziałem 10,2%. Mimo iż cyferki nie wyglądają aż tak dobrze, jak u Apple, to należy zwrócić uwagę na świetny wzrost względem drugiego kwartału 2018 roku – wynik jest lepszy o 252,1%. Pomogły nie tylko autorskie słuchawki, jak Galaxy Buds, ale także sprzęt Harmana – Samsung jest właścicielem firmy, w której skład wchodzą m.in. JBL, Harman Kardon czy AKG.

Trzecie miejsce zdobyła firma Xiaomi, co nie powinno być zaskoczeniem. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny przynosi oczekiwane rezultaty – chętnych na chociażby słuchawki AirDots nie brakuje. Chiński producent sprzedał w drugim kwartale 2,1 mln bezprzewodowych słuchawek, co zapewniło mu 6,5% udziałów na rynku. Z kolei wzrost względem 2018 roku wyniósł aż 714,8%!

Kolejne pozycje na liście dostarczonej przez IDC należą do Bose i ReSound. Należy zauważyć, że pierwsza piątka firm, jak i także cały rynek, ma duże powody do zadowolenia. Sprzedaż bezprzewodowych słuchawek rośnie naprawdę szybko i najbliższe kwartały powinny być jeszcze lepsze.

Polecamy również:

(Nie)krótki przegląd rynkowej oferty słuchawek, czyli jakie modele są warte polecenia?

źródło: IDC