smartfony Oppo Reno 12
fot. producenta

Europejskie wersje Oppo Reno 12 będą gorsze. Znamy specyfikacje smartfonów

Chińska premiera serii Oppo Reno 12 jest już za nami, ale na europejską wciąż czekamy. Wygląda na to, że po raz kolejny poza Państwem Środka trzeba będzie zadowolić się gorszą specyfikacją. W sieci pojawiła się (nieoficjalna) tabelka z pełną specyfikacją obu urządzeń wchodzących w skład tej linii.

(Uboższe smartfony) Oppo Reno 12 i Reno 12 Pro dla Europy

Po majowej premierze serii Oppo Reno 12 w Chinach, już w tym miesiącu nowe smartfony tego producenta zadebiutują także w innych krajach. Choć będą się nazywać tak samo, modele spod znaku Oppo Reno 12 będą miały w Europie inne specyfikacje.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że zamiast procesorów MediaTek Dimensity 9200+ i Dimensity 8250 nowe modele w Europie będą wyposażone w układ Dimensity 7300-Energy, oferujący wyraźnie niższą wydajność. Nowy przeciek, którego autorem jest Sudhanshu Ambhore, potwierdza tę plotkę, a równocześnie przedstawia pełne specyfikacje tych urządzeń.

Co jeszcze zaoferują te modele?

Według leakstera zarówno Oppo Reno 12, jak i Reno 12 Pro będą wyposażone w wyświetlacze AMOLED o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości Full HD+, częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz jasności sięgającej 1200 nitów. Ekran w podstawowym modelu będzie zabezpieczony (dopiero co zaprezentowanym) szkłem Gorilla Glass 7i, a w wariancie z dopiskiem „Pro” topowym rozwiązaniem Gorilla Glass Victus 2.

Globalna wersja smartfona Oppo Reno 12 ma zostać wyposażona w główny aparat 50 Mpix z sensorem Sony LYT-600 i optyczną stabilizacją obrazu (OIS), a towarzystwa dotrzymają mu szerokokątny aparat 8 Mpix i „oczko” 2 Mpix do fotografii makro. Na przodzie znajdzie się zaś 32 Mpix aparat. Z kolei Reno 12 Pro do tego samego aparatu głównego i szerokokątnego dorzucić ma teleobiektyw 50 Mpix. Na jego froncie mamy natomiast spodziewać się 50 Mpix aparatu.

Ze specyfikacji z wycieku dowiadujemy się także, że oba nowe modele będą mieć 12 GB RAM, akumulatory o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania o mocy 80 W, głośniki stereo, wagę nieprzekraczającą 180 gramów, moduły 5G, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.4 oraz interfejs ColorOS 14.1 bazujący na systemie Android 14.

specyfikacja smartfonów Oppo Reno 12 i Oppo Reno 12 Pro (global) przed premierą w Europie
źródło: Sudhanshu Ambhore

Jedyne, czego nie ujawnił Sudhanshu Ambhore, to ceny. Z poprzedniego wycieku wynika jednak, że Reno 12 Pro będzie kosztować 580 euro (równowartość ~2500 złotych).