OnePlus wkrótce dołączy do producentów, którzy mają składane smartfony w ofercie

Składane smartfony sukcesywnie zyskują na popularności. I chociaż wciąż ich sprzedaż jest relatywnie niska w porównaniu do „klasycznych” konstrukcji, to lista producentów, mających tego typu sprzęt w ofercie, cały czas się wydłuża. Wkrótce wpisze się na nią także OnePlus.

Samsungowi rośnie konkurencja

Globalnie synonimem składanego smartfona obecnie jest Samsung, ponieważ ma on najwięcej tego typu urządzeń w swojej ofercie – po cztery z serii Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold. Pozostali producenci ograniczają dostępność swoich składaków przede wszystkim do Chin – wyjątkiem jest Huawei, ale jego propozycje dla większości osób nie są atrakcyjne z uwagi na brak Usług Mobilnych Google. Gdyby były tańsze, z pewnością sprzedawałyby się lepiej, ale Huawei nie zamierza sprzedawać swoich smartfonów „po taniości”, bo nie mają GMS.

Coś się jednak zmienia. Do tej pory Samsung w ujęciu globalnym nie musiał obawiać się konkurencji (Motorolę razr – niestety – trudno za taką uznać). W tym roku będzie musiał mieć się na baczności, ponieważ OPPO zamierza sprzedawać OPPO Find N2 Flip również w Europie. Data europejskiej premiery nie jest jeszcze znana, ale spodziewamy się jej w ciągu najbliższych tygodni. Nie zdziwimy się, jeśli stanie się to na targach MWC 2023 w Barcelonie, które startują 27 lutego br.

OnePlus też będzie miał składane smartfony w ofercie

Mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale nie można wykluczyć, że „podgryzać” Samsunga na rynku globalnym zacznie jeszcze jeden producent, a mianowicie OnePlus. Marka zastrzegła bowiem w urzędzie patentowym dwa znaki towarowe, które – nie ma żadnych wątpliwości – zostały stworzone z myślą o składanych smartfonach.

Podobnie jak Samsung czy OPPO, OnePlus również zamierza podejść do tematu składanego smartfona „kompleksowo”, tj. wprowadzić na rynek dwie różne konstrukcje. Pierwsza z nich, OnePlus V Flip, będzie przypominała Galaxy Z Flip, OPPO Find N2 Flip czy Motorolę razr. Druga, OnePlus V Fold, zaś Galaxy Z Fold, Xiaomi MIX Fold 2, vivo X Fold+ czy OPPO Find N.

OnePlus V Flip OnePlus V Fold
źródło: @stufflistings

Najciekawsze zostawiliśmy jednak na koniec – jak podaje Mukul Sharma, wewnętrzne testy przynajmniej jednego z ww. składanych smartfonów marki OnePlus już się rozpoczęły na kilku rynkach, w tym w Europie, co daje szansę, że będzie on dostępny na Starym Kontynencie, podobnie jak OPPO Find N2 Flip.

I to nie będzie przypadek, w końcu OPPO sprawuje pieczę nad marką OnePlus.