OnePlus 9 Pro oneplus 10 r

OnePlus 10R może zostać wyposażony w najlepszy procesor MediaTeka

Ostatnie miesiące firmy OnePlus to wzloty i upadki – premiery świetnych urządzeń jak Nord 2 czy 10 Pro są przeplatane mniej trafnymi decyzjami firmy, jak ta o unifikacji OxygenOS z ColorOS. Nie oznacza to jednak, że inżynierowie nie mają rąk pełnych pracy, wręcz przeciwnie. Podczas gdy nadal czekamy na globalną premierę flagowca od OnePlusa, do sieci trafiają pierwsze informacje o kolejnej „eRce”. Najnowsze plotki mówią, że OnePlus 10R może zostać wyposażony w procesor MediaTek.

OnePlus 10R – quasi flagowiec?

W zeszłym roku chińska firma zaskoczyła fanów prezentując nie dwa, ale trzy modele smartfonów – OnePlus 9, 9 Pro i 9R. Ten ostatni początkowo był ograniczony tylko do rynku indyjskiego, ale ostatnio informowaliśmy, że jego odświeżona wersja 9RT będzie dostępna globalnie.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro (fot. Michele Sirignano | Tabletowo.pl)

Nie da się ukryć, że to nieco dziwny ruch, szczególnie, że za pasem mamy premierę kolejnej generacji urządzeń OnePlusa. Model OnePlus 10 Pro został już przecież oficjalnie zaprezentowany w Państwie Środka, a reszta świata czeka na jego globalną odsłonę. Oprócz tego modelu pewne jest pojawienie się smartfona OnePlus 10R, który w przeciwieństwie do poprzednika, sięgnie po procesor MediaTek.

Nie będzie to jednak pierwszy tego typu mariaż – OnePlus Nord 2 korzystał bowiem z procesora MediaTek Dimesity 1200. Z perspektywy czasu wiemy, że był to dobry ruch – Nord 2 to świetne urządzenie, któremu nie brakuje mocy i dobrej wyceny.

Jak donosi Android Central, OnePlus 10R powinien zostać wyposażony w procesor MediaTek Dimensity 9000, a więc zaprezentowaną pod koniec zeszłego roku flagową propozycję tajwańskiego producenta. Jedno jest pewne – mocy nie powinno zabraknąć.

smartfon OnePlus 9R 5G smartphone oneplus 10r
OnePlus 9R (źródło: OnePlus)

Wybór taki jest też ciekawy właśnie z punktu widzenia mocy obliczeniowej – procesor ten, według plotek, powinien oferować lepszą wydajność niż flagowy Snapdragon 8 Gen 1 – przynajmniej „na papierze”. To sprawia, że ktoś szukający mocnego urządzenia, zamiast spojrzeć w stronę flagowego modelu 10 Pro, wybierze model OnePlus 10R.

Portal donosi, że SoC Dimensity 9000 miał szansę pojawić się we wszystkich nowych modelach, gdyby nie fakt, że jego modem nie obsługuje wszystkich globalnych pasm 5G i nie wspiera milimetrowych fal mmWave. Tylko z tego powodu, pozostałe modele dostały, bądź dostaną procesor Snapdragon 8 Gen 1.

Informacja ta jest też wskazówką do tego, że OnePlus 10R najprawdopodobniej będzie ograniczony do rynków azjatyckich – jakich konkretnie, jeszcze nie wiemy. Pozostała specyfikacja pozostaje w dużej mierze tajemnicą, ale należy przyjąć, że w modelu tym zobaczymy AMOLED-owy ekran o odświeżaniu 120 Hz, co najmniej 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.

Również data premiery pozostaje nieznana. Informatorzy wspominają jednak o możliwym debiucie w drugim kwartale 2022 roku. Z kolei jeśli mowa o cenie, to wskazówką niech będzie niższa o 50 dolarów wycena modelu 10 Pro w Chinach względem poprzednika – możliwe, że w tym roku OnePlus spróbuje być tańszy od konkurencji.