Xiaomi logo
Xiaomi logo (fot. Pexels)

Xiaomi 12 – jest oficjalna data premiery. Musicie go zobaczyć!

Wiedzieliśmy, że Xiaomi 12 zadebiutuje jeszcze w 2021 roku, lecz aż do teraz nie znaliśmy daty premiery. To się właśnie zmieniło, ponieważ producent oficjalnie poinformował, kiedy zaprezentuje swojego najnowszego flagowca.

Xiaomi ujawniło datę premiery Xiaomi 12

W przeszłości pojawiło się przynajmniej kilka potencjalnych dat premiery. Ostatecznie będziemy mieli do czynienia z „powtórką z rozrywki”, ponieważ producent ponownie zaprezentuje swój flagowy model na kolejny rok zaraz przed końcem grudnia. Dla przypomnienia, Xiaomi Mi 11 zadebiutował 28 grudnia 2020 roku i dokładnie tego samego dnia, tylko że 2021 roku, zostanie zaprezentowany Xiaomi 12.

data premiery Xiaomi 12
źródło: Xiaomi Weibo

Konferencja, podczas której producent oficjalnie zaanonsuje swojego nowego flagowca, rozpocznie się w Chinach o 19:30, czyli o 12:30 czasu polskiego. W przeszłości pojawiły się informacje, że wydarzenie może trwać nawet cztery godziny, dlatego spodziewamy się, że Xiaomi 12 nie będzie jedynym bohaterem tego eventu.

Profil MIUI w serwisie Weibo udostępnił informację profilu Xiaomi o rychłej premierze Xiaomi 12 i dał do zrozumienia, że kwestia MIUI również zostanie poruszona na konferencji 28 grudnia 2021 roku. Spodziewamy się zatem, że tego dnia oficjalnej prezentacji doczeka się także MIUI 13. Szczególnie że sam producent zapowiedział, że nowa wersja nakładki zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Producent wspomina jedynie o premierze Xiaomi 12, ale wiemy, że rodzina będzie składać się z przynajmniej kilku modeli. Bardzo możliwe, że 28 grudnia 2021 roku zadebiutują też Xiaomi 12 Pro i Xiaomi 12X. Na horyzoncie jest również Xiaomi 12 Ultra, aczkolwiek akurat tego modelu nie spodziewamy się zobaczyć w tym roku, a dopiero w 2022.

smartfon Xiaomi 12 smartphone
(źródło: OnLeaks x Zoutons)

Duża część osób prawdopodobnie mimo wszystko najbardziej czeka na podstawową wersję flagowca. I bynajmniej nie dlatego, że zostanie ona wyposażona w platformę mobilną Snapdragon 8 Gen 1. Wielu użytkowników jest zmęczonych dużymi smartfonami, a Xiaomi 12 zostanie wyposażony w „zaledwie” 6,2-calowy ekran. Dzięki temu urządzenie będzie miało wymiary 152,7x70x8,6 mm, podczas gdy bezpośredni poprzednik z 6,81-calowym wyświetlaczem mierzył 164,3×74,6×8,1 mm.

Oczywiście cena smartfona w Chinach z pewnością będzie bardzo atrakcyjna. Planowanej w Polsce nie znamy – poprzednik kosztował na start od 3499 złotych.

Aktualizacja:

Producent opublikował grafikę, która przedstawia dwa smartfony. W towarzyszącym mu poście możemy przeczytać, że topowa seria została przedefiniowana i użytkownicy będą mogli wybrać jeden z dwóch modeli – niewielkiego high-enda, który „osiąga przełom w sile dzięki innowacjom” lub „wszechstronnego flagowca” z dopiskiem „Pro”.

Xiaomi 12 Xiaomi 12 Pro
źródło: Xiaomi Weibo