Oppo Find X2 Pro zaorał konkurencję pod względem wydajności, nawet Xiaomi Mi 10 Pro 19

Oppo Find X2 Pro zaorał konkurencję pod względem wydajności, nawet Xiaomi Mi 10 Pro

Ostatnia aktualizacja:

Xiaomi Mi 10 Pro niedługo cieszył się mianem najwydajniejszego smartfona z Androidem na rynku, bo tylko przez jeden miesiąc zajmował pierwsze miejsce w regularnie przygotowywanym przez AnTuTu rankingu. Teraz jego liderem jest flagowiec konkurencji, Oppo Find X2 Pro, który na dodatek jako pierwszy oficjalnie przekroczył barierę 600 tysięcy punktów w tym benchmarku.

Lutowy ranking najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu zdominowany był przez urządzenia z procesorem Qualcomm Snapdragon 855+ i tylko dwa, które zajęły pierwsze i drugie miejsce, mogły pochwalić się układem Qualcomm Snapdragon 865. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi 10 ProMi 10. Flagowce Xiaomi nie cieszyły się jednak długo mianem liderów pod względem wydajności – w marcu 2020 roku spadły na dalsze miejsca.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem wg AnTuTu – marzec 2020

Nowym liderem w segmencie flagowców jest Oppo Find X2 Pro, który w marcu 2020 roku „wykręcił” średnio w AnTuTu aż 606389 punktów. Jest więc nie tylko najwydajniejszym smartfonem z Androidem na rynku, ale jednocześnie też pierwszym, któremu oficjalnie udało się przekroczyć próg 600 tysięcy punktów. Xiaomi Mi 10 Pro naprawdę niedużo do tego zabrakło – niewiele ponad 2400 punktów. Co ciekawe, Xiaomi Mi 10 spadł z drugiego aż na 9. miejsce z wynikiem 579550 punktów (choć i tak jest on lepszy niż w lutym 2020 roku).

TOP 3 najwydajniejszych smartfonów z Androidem zamyka Oppo Find X2 bez dopisku „Pro” w nazwie (590253 punktów). Na czwartym miejscu znalazł się najnowszy flagowiec marki-córki Xiaomi, Redmi K30 Pro (zapewnia on więc zauważalnie wyższą wydajność niż Mi 10). Dalej mamy Vivo IQOO 3 (588305), Xiaomi Black Shark 3 Pro (jego osiągi są zaskakujące słabe, jak na gamingowy smartfon – powinien być znacznie wyżej), realme X50 Pro 5G (588055), Vivo NEX 3S 5G (586577), Xiaomi Mi 10 i Xiaomi Black Shark 3 (570723).

Oppo Find X2 Pro zaorał konkurencję pod względem wydajności, nawet Xiaomi Mi 10 Pro 20
Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach – marzec 2020 (źródło: AnTuTu)

Jak widać, wszystkie dziesięć najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu bazuje na procesorze Qualcomm Snapdragon 865. Jak jednak zauważa benchmark, na ostateczny wynik wpływ miało wiele innych czynników, m.in. rodzaj zastosowanych pamięci (RAM i flash) oraz częstotliwość odświeżania obrazu na wyświetlaczu.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

AnTuTu w marcu zauważyło też kilka interesujących rzeczy. Po pierwsze, realme X50 Pro 5G w najwyższej konfiguracji z 12 GB RAM „wykręcił” średnio jeszcze więcej punktów niż wersja wymieniona w najnowszym rankingu, lecz przeprowadzono na niej zbyt małą liczbę testów (musi ich być ponad 1000), aby benchmark mógł ją uwzględnić w marcowym zestawieniu. Z kolei kiepski wynik Xiaomi Black Shark 3 Pro tłumaczony jest brakiem aktualizacji sterowników GPU – jak producent je udostępni, smartfon powinien uzyskiwać lepsze rezultaty.

Zaskakujący jest również brak Nubii Red Magic 5G w marcowym rankingu, ponieważ model ten także miał przekroczyć próg 600 tysięcy punktów w AnTuTu. Benchmark nie uwzględnił go jednak w swoim najnowszym zestawieniu, ponieważ odkrył, że smartfon wykazywał nieprawidłowe wyniki w jednym z elementów testu, dotyczącego pamięci.

Najwydajniejsze smartfony ze średniej półki z Androidem wg AnTuTu – marzec 2020

Jednocześnie AnTuTu opublikowało listę dziesięciu średniopółkowców z Androidem, które w swoim segmencie zapewniają najwyższą wydajność. Na pierwszym miejscu również znajduje się smartfon Oppo, tym razem Reno 3 5G z procesorem MediaTek Dimensity 1000L. Co ciekawe, wersja z dopiskiem „Pro” i układem Qualcomm Snapdragon 765G musi zadowolić się dopiero czwartą pozycją, za Vivo X30 5G z Exynosem 980 i Redmi K30 5G.

Na kolejnych lokatach są: Honor 9X Pro, Huawei Nova 6 SE (w Polsce znany jako Huawei P40 Lite), Honor 9X, Honor 20S, Huawei Nova 5i Pro oraz Redmi Note 8 Pro.

Oppo Find X2 Pro zaorał konkurencję pod względem wydajności, nawet Xiaomi Mi 10 Pro 21
Najwydajniejsze smartfony ze średniej półki z Androidem w Chinach – marzec 2020 (źródło: AnTuTu)

Co ciekawe, na końcu swojego opracowania AnTuTu podkreśla, że wyniki w benchmarku nie powinny być jedynym argumentem za wybraniem konkretnego smartfona – użytkownicy muszą wziąć pod uwagę również inne aspekty, jak aparat, czas pracy na pojedynczym ładowaniu itd.

Źródło: AnTuTu