zaskoczenie niespodzianka wow suprised girls women
fot. Mary Taylor / Pexels

Galaxy S22 zadebiutuje 8 lutego, ale nie będzie od razu dostępny

W tej branży tylko jednego można być pewnym – że nigdy nie można być niczego pewnym. Właśnie przekonujemy się o tym po raz kolejny, ponieważ Samsung nieźle nas wszystkich zaskoczy. Koreańczycy jeszcze czegoś takiego nie zrobili.

Samsung Galaxy S22 zadebiutuje 8 lutego, ale nie będzie od razu dostępny

Informacje na temat daty premiery serii Galaxy S22 pojawiły się w sieci już 6 listopada 2021 roku, a więc ponad dwa miesiące temu. W międzyczasie doszły nas słuchy, że producent może przesunąć prezentację swoich najnowszych flagowców na późniejszy termin z uwagi na braki w łańcuchach dostaw półprzewodników. Wygląda jednak na to, że nic takiego się nie stanie. Koreańczycy zaskoczą nas natomiast czymś innym.

Południowokoreański serwis ddaily.co.kr donosi, iż Samsung potwierdził harmonogram wprowadzenia serii Galaxy S22 na rynek. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, konferencja Galaxy Unpacked odbędzie się 8 lutego 2022 roku. Co jednak zaskakujące, tylko online, a do tego przedsprzedaż nowych flagowców nie wystartuje od razu, tylko rozpocznie się dzień później, tj. 9 lutego 2022 roku.

To niecodzienny krok, ponieważ w ostatnich latach producent z Korei Południowej rozpoczynał przedsprzedaż swoich najnowszych high-endów od razu po ich oficjalnej prezentacji, jeszcze tego samego dnia. Podobnie było również w przypadku Galaxy S21 FE.

Dlaczego tym razem będzie inaczej? Cóż, trudno powiedzieć – producent przekazał „suchą” informację, bez wdawania się w szczegóły. Jednocześnie przedstawiciel firmy zdradził, że termin rozesłania zaproszeń na najbliższą konferencję Galaxy Unpacked jest jeszcze „dyskutowany”.

Regularna sprzedaż serii Galaxy S22 rozpocznie się natomiast 24 lutego 2022 roku, ale osoby, które zamówią najnowsze flagowce producenta z Korei Południowej mają otrzymać je już 21 lutego br. Nadal jednak nie wiadomo, jakie gratisy mają być dorzucane do zamówień przedsprzedażowych, ale oferta najczęściej zależy od regionu i nie jest ogólnoświatowa.

Przedstawiciel producenta zapowiedział też, że Samsung pojawi się na targach MWC 2022, w trakcie których uczestniczy będą mieli możliwość zapoznać się z nowymi produktami i całym ekosystemem Galaxy. Nie wiadomo jednak, czy w trakcie tej imprezy Koreańczycy pokażą coś nowego, szczególnie że jesteśmy świeżo po targach CES 2022 w Las Vegas, podczas których zaprezentowali mnóstwo nowych produktów i technologii, w tym elastyczne wyświetlacze.