To ten procesor napędza Redmi Note 9. MediaTek prezentuje Helio G85

To ten procesor napędza Redmi Note 9. MediaTek prezentuje Helio G85

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazje poznać nowego przedstawiciela linii Redmi Note od Xiaomi. Dziewiąta generacja smartfona została wyposażona w nowy procesor MediaTeka – Helio G85. Dziś przyszedł czas na jego oficjalną prezentację.

Podczas prezentacji Redmi Note 9 nie usłyszeliśmy zbyt wielu informacji na temat nowego procesora MediaTek Helio G85, który trafił do tego smartfona. Było to o tyle ciekawe, że premiera sprzętu Xiaomi odbyła się jeszcze zanim MediaTek zdążył przekazać coś więcej na temat nowego układu. Firma zrobiła to dziś, i – jak można było się tego spodziewać po numeracji – wspomniany SoC (System on Chip) jest czymś pomiędzy Helio G80 Helio G90. Wydajnością ma przeganiać Snapdragona 665 i Exynosa 9611.

To ten procesor napędza Redmi Note 9. MediaTek prezentuje Helio G85

Co nowego w Heli0 G85?

Nowy chip MediaTeka wyposażono w sześć rdzeni:

  • 2 rdzenie Cortex-A75 pracujące z częstotliwością 2,0 GHz
  • 6 rdzeni Cortex-A55 pracujących z częstotliwością 1,8 GHz

Jak na razie – bez zmian względem Helio G80. W skład SoC wchodzi jednak nieco zmodyfikowany procesor graficzny Mali-G52. To ten sam układ, co w Helio G80, ale z podkręconym taktowaniem – zamiast 950 MHz, zwiększono je do 1 GHz. Być może będzie to miało przełożenie na wydajność w grach i działaniu dumnie brzmiącej technologii HyperEngine Game.

Helio G85 podoła także jednoczesnej obsługi podwójnych aparatów (16 Mpix + 16 Mpix) lub pojedynczej kamery 48 Mpix, ze wsparciem dla dodatkowych obiektywów szerokokątnych, makro i czujników głębi. Ewidentnie jest to więc chipset dla podstawowych średniopółkowców.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

To ten procesor napędza Redmi Note 9. MediaTek prezentuje Helio G85

MediaTek obiecuje, że nowy układ obsłuży przewidywanie współbieżności Wi-Fi i LTE oraz przełączy się automatycznie między sieciami w zaledwie 13 ms, jeśli wykryje, że za pomocą innego typu połączenia będzie w stanie pobrać plik szybciej. Ma to mieć wpływ także na szybkość przełączania się modemu między poszczególnymi stacjami bazowymi operatora sieci komórkowej – podczas grania w gry sieciowe (zwłaszcza w podróży) wolniejszy proces przeskakiwania między nadajnikami będzie mniej bolesny.

Twórca układów udostępnia już swój procesor producentom smartfonów (z których Redmi było pierwsze). Wkrótce powinny pojawić się na rynku kolejne urządzenia z tym chipsetem, w tym Redmi 10X.

Nadchodzi Redmi 10X 4G z procesorem MediaTek Helio G85 i NFC

źródło: MediaTek dzięki GSMarena