HBO GO główna 14 stycznia 2022 roku

Popularny serwis VOD zniknie z Polski. Zastąpi go inny

Serwisy VOD (ang. video on demand, pol. wideo na żądanie) cieszą się ogromną popularnością w Polsce, szczególnie że klienci często mogą dostać dostęp do nich w ramach abonamentu telewizyjnego czy telefonicznego. Już wkrótce oficjalnie do Polski wejdzie nowy, który zastąpi znane i lubiane HBO GO.

Znamy prawdopodobną datę premiery HBO Max w Polsce. Zastąpi serwis VOD o nazwie HBO GO

HBO Polska już na początku września 2021 roku oficjalnie poinformowało, że HBO Max wejdzie do Polski w 2022 roku. Obecny rok ma jednak 12 miesięcy, 52 tygodnie i 365 dni, więc była to mało precyzyjna zapowiedź.

22 lutego 2022 roku (22.02.2022) HBO Max oficjalnie wejdzie na słowacki rynek. Serwis Živé.sk jest przekonany, że tego samego dnia usługa zostanie udostępniona w całym regionie, który obejmuje m.in. Polskę. Można zatem zacząć odliczać dni, szczególnie że jest na co czekać.

Portal Živé.sk podaje, że przynajmniej na Słowacji HBO Max zastąpi HBO Go, aczkolwiek można się spodziewać, że podobnie stanie się na wszystkich innych rynkach, na które zostanie wprowadzona nowa usługa, i na których jest już dostępne HBO GO, jak w Polsce.

Jedną z zalet nowego serwisu ma być możliwość oglądania w tym samym czasie na trzech urządzeniach, podczas gdy HBO GO pozwala oglądać jednocześnie tylko na dwóch. Ponadto użytkownicy będą mogli stworzyć do pięciu profili, a także pobierać filmy, seriale i dokumenty, aby potem móc je obejrzeć offline, tj. bez dostępu do internetu.

HBO Max VOD

Ponadto HBO Max zapewni możliwość oglądania wybranych treści w rozdzielczości 4K – w ich przypadku zalecana prędkość łącza to przynajmniej 30 Mbit/s. Co ważne, bez dodatkowych opłat, podczas gdy opcja ta dostępna jest w tylko najdroższym pakiecie Netflixa (aktualnie za 60 złotych miesięcznie).

Serwis HBO Max będzie dostępny na wielu różnych urządzeniach:

  • telewizorach (Apple TV, Android TV, Chromecast, Samsung – modele z 2016 roku i nowsze, LG – modele z 2018 roku i nowsze),
  • komputerach (Chrome OS, MacOS, Windows),
  • konsolach (PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One),
  • smartfonach i tabletach (iPhone, iPad, Android).

Jednym z największych magnesów na klientów będzie możliwość oglądania nowych filmów już po 45 dniach od ich kinowej premiery. Cennik HBO Max nie jest jeszcze znany. Dla przypomnienia, abonament za HBO GO kosztuje obecnie 24,90 złotych miesięcznie (kiedyś było to 19,90 złotych).

Aktualizacja [21.01.2022]

Przez krótki czas dostępna była strona internetowa https://www.hbomax.com/pl/pl, na której widniała informacja, że HBO Max zadebiutuje w Polsce 8 marca 2022 roku. Ponadto można było zapisać się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje i informacje.

HBO Max premiera w Polsce 8 marca 2022 roku
źródło: HBO Max

Aktualnie po wejściu na nią wyświetla się jednak informacja „Oops! Looks like this link isn’t working”, zatem nie wiadomo, czy podana data premiery okazała się błędna, czy ktoś po prostu się pospieszył. Wciąż czekamy na oficjalną informację.