smartfon Motorola Moto G Pro smartphone
Motorola Moto G Pro (źródło: Motorola)

Motorola Moto G Pro – niedrogi smartfon z rysikiem już dostępny dla wszystkich

Motorola Moto G Pro została zapowiedziana w Polsce w Dzień Matki, 26 maja 2020 roku, i szybko o niej zapomnieliśmy, bowiem miała być dostępna dla bardzo ograniczonego grona klientów. Okazuje się jednak, że od teraz może ją sobie kupić każdy, kto tylko zechce.

Reklama

Motorola Moto G Pro – niedrogi smartfon z rysikiem

Urządzenie to ma tę niezaprzeczalną zaletę, że jest najtańszym w kraju nad Wisłą smartfonem z rysikiem. Nie służy on jedynie do nawigowania po interfejsie, ale ułatwia też wykonywanie wielu czynności.

Użytkownik może na przykład zaznaczyć dowolny fragment wyświetlanej na ekranie treści i szybko skopiować go do prezentacji w aplikacji PowerPoint lub coś naszkicować czy zrobić notatkę.

Motorola zadbała też o to, aby korzystanie z rysika było wygodne – wystarczy wyjąć go ze slotu i wówczas automatycznie uruchomi się program Moto Note do tworzenia notatek. Co bardzo ważne, nie trzeba wcześniej nawet wybudzać smartfona – sam się przygotuje do pracy.

smartfon Motorola Moto G Pro
Motorola Moto G Pro (źródło: Motorola)

Motorola Moto G Pro – cena w Polsce

Kiedy Motorola zapowiadała ten smartfon w kraju nad Wisłą pod koniec maja 2020 roku, od razu poinformowała, że będzie dostępny w specjalnych ofertach dla segmentu biznesowego. Najprawdopodobniej z tego też powodu nie podano sugerowanej ceny tego urządzenia.

O powszechnej dostępności nic nie wspomniano, a tymczasem – jak zauważył jeden z naszych Czytelników – smartfon można od teraz zamówić także za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Motoroli. Jego cenę ustalono na 1499 złotych.

Motorola Moto G Pro – specyfikacja

Naturalnie rysik jest tym, co ma skłonić klientów do zakupu tego smartfona. Jeśli natomiast chodzi o parametry techniczne urządzenia, na liście znajdują się m.in. 6,4-calowy ekran o rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 11 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 665 2,0 GHz oraz 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB.

Motorola Moto G Pro smartphone
Motorola Moto G Pro (źródło: Motorola)

Ponadto smartfon oferuje 16 Mpix (f/2.0) aparat na przodzie i potrójny 48 Mpix (f/1.7) + 16 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym (Action Cam) + 2 Mpix (f/2.2) do zdjęć makro na tyle (pracę tego ostatniego wspiera laserowy autofokus).

Na pokładzie urządzenia są też 3,5 mm złącze słuchawkowe, moduł NFC, głośniki stereo i Dual SIM. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 4000 mAh z obsługą ładowania 10 W.

Dzięki Marek za cynk!