dziewczyna dziewczyny girls laptop komputer szok wow surprised astonished zaskoczenie niespodzianka
fot. Budgeron Bach / Pexels

Nie do wiary – topowy MediaTek lepszy od topowego Snapdragona

Takich rzeczy nie widzi się na co dzień, a tymczasem procesor MediaTeka zdetronizował układ Qualcomm Snapdragon. To prawdopodobnie nie potrwa jednak długo, ponieważ amerykański gigant już wkrótce zaprezentuje najnowszą, topową platformę mobilną, która zawojuje benchmarki.

Smartfon z najlepszym procesorem MediaTeka pokonał flagowce z topowym Snapdragonem

AnTuTu opublikowało najnowszy ranking najwydajniejszych smartfonów z Androidem i wśród tych z najwyższej półki dominują modele z procesorem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 – aż 9 na 10 urządzeń ma właśnie tę platformę mobilną na pokładzie. Co jednak zaskakujące, żadne z nich nie znalazło się na pierwszym miejscu, bo Numerem Jeden jest ASUS ROG Phone 6 z układem Dimensity 9000+ tajwańskiego giganta.

I chociaż nie można powiedzieć, że „zdemolował” on swojego największego konkurenta, to jednak różnica pomiędzy pierwszym i drugim miejscem wynosi blisko 12 tysięcy punktów, więc przewaga jest zauważalna. Szczególnie że smartfon z drugiego miejsca – OnePlus Ace Pro – również miał 16 GB RAM i 512 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

najwydajniejsze flagowe smartfony z Androidem AnTuTu wrzesień 2022 roku MediaTek Qualcomm Snapdragon
źródło: AnTuTu

Jak jednak zostało wspomniane, Dimensity 9000+ prawdopodobnie nie będzie zbyt długo cieszył się mianem najwydajniejszego procesora według AnTuTu, bowiem już w listopadzie 2022 roku Qualcomm zaprezentuje nowego flagowca – układ Snapdragon 8 Gen 2, który bardzo szybko trafi do pierwszych smartfonów, w tym Xiaomi 13 i Galaxy S23.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem według AnTuTu – wrzesień 2022 roku

Jak zwykle AnTuTu opublikowało też listy najwydajniejszych sub-flagowych i średniopółkowych smartfonów z Androidem. W tym pierwszym zestawieniu również pierwsze miejsce należy do procesora MediaTeka – Dimensity 8100-MAX w OnePlus Ace. Co więcej, układy z rodziny Dimensity zdominowały ten ranking, bowiem ma je aż 9 na 10 wszystkich urządzeń – ostatnie, dziesiąte miejsce zajmuje vivo S15 ze Snapdragonem 870.

najwydajniejsze sub-flagowe smartfony z Androidem AnTuTu wrzesień 2022 roku MediaTek Qualcomm Snapdragon
źródło: AnTuTu

Procesory Qualcomma zdominowały natomiast TOP 10 najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki z Androidem, bowiem ma je 10/10 urządzeń w zestawieniu. Co dość zaskakujące, znalazł się wśród nich również OPPO Reno 8 Pro z układem Snapdragon 7 Gen 1, który wydawał się być platformą mobilną klasy premium, a tymczasem nie wyróżnia się specjalnie na tle swoich bezpośrednich poprzedników.

najwydajniejsze smartfony ze średniej półki z Androidem AnTuTu wrzesień 2022 roku MediaTek Qualcomm Snapdragon
źródło: AnTuTu

Patrząc na wszystkie trzy TOP 10, wyraźnie widać, że w większości niewiele się zmieniło względem TOP 10 z sierpnia 2022 roku. Największą zmianą jest Dimensity 9000+ na pierwszym miejscu, podczas gdy miesiąc wcześniej cały ranking zdominował procesor Qualcomma.