Samsung zapowiada „nową erę połączonych urządzeń mobilnych”

Dopiero co opadł kurz po premierze smartfonów z serii Galaxy S22 i tabletów z rodziny Galaxy Tab S8, a Samsung już zaanonsował prezentację kolejnych urządzeń. Producent zapowiedział „nową erę połączonych urządzeń mobilnych”.

Reklama

Samsung zaprasza na kolejną konferencję

Przed nami jedna z najważniejszych, branżowych imprez – targi Mobile World Congress 2022 w Barcelonie. Wielu producentów zapowiedziało swoją obecność na tym wydarzeniu, w tym HONOR, który 28 lutego zaprezentuje serię HONOR Magic 4, a także realme, które tego samego dnia wprowadzi na globalny rynek realme GT 2 i GT 2 Pro.

Samsung również ogłosił, że pojawi się na targach MWC 2022. Co więcej, jego konferencja odbędzie się dzień wcześniej – już w niedzielę, 27 lutego 2022 roku. Producent zapowiada, że tego dnia odkryje „nową erę połączonych urządzeń mobilnych”. Jednocześnie opublikował krótki teaser swojego eventu.

Na udostępnionej przez Samsunga zapowiedzi widać zarówno smartfony, jak i tablety oraz smartwatch i laptop, od którego zaczyna się cały mini-film. Można podejrzewać, że to nie przypadek i 27 lutego 2022 roku zobaczymy nowe laptopy, które jeszcze lepiej będą współpracować z całym ekosystemem Galaxy.

Samsung Galaxy MWC 2022 invitation zaproszenie
źródło: Samsung

Nie spodziewamy się natomiast premiery nowych smartfonów, tabletów czy smartwatchy. Jesteśmy bowiem świeżo po prezentacji serii Galaxy S22, wciąż trwa jej przedsprzedaż (w przypadku Galaxy S22 Ultra zakończy się ona 24 lutego, natomiast pre-order Galaxy S22 i Galaxy S22+ potrwa do 10 marca 2022 roku). Z kolei nowe składane konstrukcje zobaczymy dopiero w drugiej połowie roku – mówi się, że Samsung zaprezentuje Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4 podczas tego samego Galaxy Unpacked.

Premiera nowych smartwatchy również jest mało prawdopodobna. Od premiery Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic minęło dopiero pół roku i nie mamy żadnych informacji na temat kolejnej generacji. Samsung prawdopodobnie nie zamierza szybko jej wprowadzać na rynek, gdyż obecnie dostępne modele sprzedają się doskonale i producent nie może narzekać na brak popytu na nie.

Konferencja podczas targów MWC 2022 zapewne zatem skupi się na laptopach (w tym być może Chromebookach), które prawdopodobnie nie trafią do sprzedaży w Polsce.