iPhone iOS aktualizacja Apple logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 17.1.1 do pobrania. Apple naprawia błąd, który uszkadzał iPhone’y

Apple udostępniło aktualizację iOS 17.1.1, która usuwa poważny problem. Firma Tima Cooka wydała również iPadOS 17.1.1, watchOS 10.1.1 oraz macOS Sonoma 14.1.1.

iOS 17.1.1 – co nowego?

Jeśli oczekujecie nowych funkcji na swoich iPhone’ach, to musicie poczekać na iOS 17.2. Najnowsza aktualizacja skupia się na usunięciu zgłaszanych błędów i niedociągnięć.

Na początku warto przypomnieć o problemie, który dotyczył iPhone’ów 15 i wybranych samochodów (występował w nowszych BMW i modelu Toyota Supra). Otóż okazało się, że korzystanie z ładowarki bezprzewodowej mogło skończyć się uszkodzeniem modułu NFC w smartfonie. Apple już wcześniej przyznało się do tego błędu, a także dowiedzieliśmy się o planowanym wydaniu poprawek mających usunąć omawiany problem.

Odpowiednia aktualizacja jest już dostępna – właściciele iPhone’ów mogą pobrać iOS 17.1.1. Wypada dodać, że aktualizacja skierowana jest nie tylko na modele z linii 15, ale też na starsze urządzenia.

iOS 17.1.1, jak oficjalnie informuje zespół Tima Cooka, rozwiązuje następujące problemy:

  • W rzadkich przypadkach Apple Pay i inne funkcje wykorzystujące NFC mogły nie być dostępne na modelach iPhone’a 15 po ładowaniu bezprzewodowym w niektórych samochodach,
  • Widżet aplikacji Pogoda na ekranie blokady mógł nie wyświetlać prawidłowo opadów śniegu.
iOS 17.1.1 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

Ponadto iOS 17.1.1 zawiera inne poprawki błędów. Na iPhonie 14 Pro konieczne jest pobranie 419 MB, aczkolwiek na innych modelach rozmiar aktualizacji może się różnić. Ponadto wydany został jeszcze iPadOS 17.1.1, który też rozwiązuje problem z widżetem aplikacji Pogoda i zawiera inne poprawki.

watchOS 10.1.1 i macOS Sonoma 14.1.1 do pobrania

Zarówno w przypadku watchOS 10.1.1, jak i macOS Sonoma 14.1.1, mamy do czynienia z poprawkami błędów. Na większe zmiany i nowości należy poczekać do watchOS 10.2 i macOS Sonoma 14.2.

watchOS 10.1.1 rozwiązuje problem zbyt szybkiego rozładowywania się akumulatorów w Apple Watchach, o którym niedawno pisaliśmy. Ponadto aktualizacja zawiera inne poprawki. Natomiast macOS Sonoma 14.1.1, jak wynika z informacji udostępnionych przez Apple, wprowadza zestaw ważnych poprawek błędów i uaktualnień zabezpieczeń.

watchOS 10.1.1 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

Na Apple Watchu Series 9 konieczne jest pobranie 161 MB danych, a na MacBooku Air M1 rozmiar aktualizacji wynosi minimalnie ponad 818 MB. Oczywiście rozmiar paczki aktualizacyjnej może się różnić zależnie od urządzenia.

Trzeba przyznać, że otrzymaliśmy spory zestaw różnych poprawek błędów. Co ciekawe, Apple miało niedawno podjąć decyzję, że w najbliższym czasie skupi się właśnie na usunięciu usterek i problemów, spychając na drugi plan rozwój większych aktualizacji swoich systemów operacyjnych. Miejmy nadzieję, że postawione cele udało się spełnić i faktycznie wszystkie irytujące błędy zostały wyeliminowane.