Facepalm Riker Pickard

iPhone’y 14 trafiły do sprzedaży z błędami, więc Apple musiało wydać iOS 16.0.3

Firma z Cupertino wydała dziś aktualizację iOS 16.0.3, która nie wprowadza żadnych nowości, ale naprawia błędy, w tym również te występuje na smartfonach z linii iPhone 14. Do pobrania dostępny jest jeszcze watchOS 9.0.2, który również skupiony jest na wyeliminowaniu zgłaszanych usterek.

iOS 16.0.3 – Apple naprawia irytujące błędy

Cóż, najwidoczniej kontrola jakości w Apple wciąż niekoniecznie spełnia swoje zadanie. Od premiery iOS 16 nie minął jeszcze miesiąc, a mamy już do czynienia z kolejnym zestawem poprawek. Przypomnijmy, że wcześniej firma wydała już dwa zestawy łatek – iOS 16.0.1 i 16.0.2.

Najnowsza paczka, oznaczona jako iOS 16.0.3, przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników najnowszych iPhone’ów 14, aczkolwiek zawiera również poprawki dla starszych modeli.

iOS 16.0.3
(fot. Tabletowo.pl)

W iOS 16.0.3 rozwiązano następujące problemy:

  • połączenia przychodzące i powiadomienia aplikacji mogły być dostarczane z opóźnieniem lub niedostarczane w ogóle na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max,
  • głośność mikrofonu mogła być zbyt niska w trakcie połączeń telefonicznych przez CarPlay na modelach iPhone’a 14,
  • uruchamianie aplikacji Aparat lub przełączanie między jej trybami mogło być zbyt wolne na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max,
  • aplikacja Poczta mogła ulegać awarii po uruchomieniu w przypadku odebrania błędnie sformowanej wiadomości email.

Apple dodaje, że aktualizacja zawiera jeszcze mniejsze poprawki błędów, a także uaktualnienia zabezpieczeń. W związku z tym, warto pospieszyć się z jej pobraniem. iOS 16.0.3 powinien być już dostępny dla wszystkich.

watchOS 9.0.2 usuwa problemy ze Spotify i inne błędy

W przypadku aktualizacji skierowanej na Apple Watche również mamy do czynienia z zestawem poprawek. Co ciekawe, niektóre błędy pojawiały się wyłącznie na nowym series 8, a także naprawdę drogim modelu Ultra.

watchOS 9.0.2
(fot. Tabletowo.pl)

Jak podaje Apple, watchOS 9.0.2 rozwiązuje następujące problemy:

  • mogły występować zakłócenia strumieniowania dźwięku ze Spotify,
  • powiadomienia o drzemce alarmu mogły pojawiać się po usunięciu alarmu (w przypadku użytkowników funkcji AssistiveTouch),
  • część użytkowników doświadczyła niepełnego synchronizowania danych Portfela i aplikacji Fitness z Apple Watch łączonymi w parę po raz pierwszy,
  • przerywany dźwięk z mikrofonu mógł występować w przypadku niektórych użytkowników Apple Watch series 8 i Ultra.

Aktualizacja to również mniejsze poprawki, a także uaktualnienia zabezpieczeń. watchOS 9.0.2 powinien być już dostępny dla wszystkich użytkowników.