Instagram

Instagram nie działa! Awaria serwisu sprawia, że nie można z niego korzystać

Jeśli chcieliście leniwie spędzić czwartkowy wieczór, przeglądając sobie aktualności z Instagrama, to niestety musicie znaleźć sobie inne zajęcie. Awaria serwisu sprawia, że nie da się z niego normalnie skorzystać.

Awaria – Instagram nie działa

Jeżeli zauważyliście problem z działaniem Instagrama, to nie jesteście jedyni – podobnie sytuacja wygląda u tysięcy innych użytkowników, o czym dają znać za pośrednictwem serwisu Downdetector.

awaria Instagram nie działa 22.09.2022
źródło: Downdetector

W ciągu kilkunastu minut pojawiło się już około 3000 zgłoszeń o problemach z działaniem platformy, ale trzeba pamiętać, że nie wszyscy dają o tym znać na Downdetector. Ekspresowy wzrost liczby zgłoszeń dają jednak do zrozumienia, że coś niedobrego dzieje się z tym bardzo popularnym serwisem społecznościowym.

Sprawdziłem u siebie i w przypadku skorzystania z przeglądarki na komputerze musiałem odczekać kilkanaście sekund na załadowanie się strony głównej Instagrama. Z kolei aplikacja na smartfonie uruchomiła się natychmiast i wszystko zdawało się działać normalnie.

Niestety, tak się tylko wydawało, gdyż po kilku chwilach program samoczynnie się wyłączył. Po ponownym uruchomieniu sytuacja się powtórzyła. Nie sposób więc normalnie korzystać z serwisu jak zwykle.

Jak długo potrwa awaria Instagrama 22.09.2022?

Platforma nie odniosła się do sytuacji, z którą muszą zmagać się obecnie użytkownicy. Miejmy nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy, a tymczasem musicie scrollować feed gdzieś indziej – polecamy Facebook Tabletowo i TikTok Tabletowo!

Aktualizacja

Wygląda na to, że sytuacja powoli wraca do normy, aczkolwiek wciąż pojawiają się liczone w setkach zgłoszenia w serwisie Downdetector, więc nadal nie wszyscy użytkownicy mogą bezproblemowo korzystać z Instagrama.