interfejs EMUI 9.1
EMUI 9.1 (fot. GizChina)

Te smartfony Huawei i Honor dostaną EMUI 9.1

Interfejs EMUI jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów urządzeń Huawei i Honor (chociaż te ostatnie coraz częściej mają wgrane Magic UI). Producent regularnie wydaje nową wersję swojej nakładki i obecnie najświeższą jest EMUI 9.1. Wkrótce z jej dobrodziejstw będą mogli korzystać właściciele wielu smartfonów.

Aktualnie jedynymi smartfonami na rynku z EMUI 9.1 są flagowe Huawei P30 i P30 Pro (średniopółkowy P30 Lite ma na pokładzie EMUI 9.0.1) oraz Mate 20 Pro, Mate 20, Mate 20X oraz Mate 20 RS (przynajmniej w Chinach). I chociaż zmiana w numeracji nie jest duża, to niewątpliwie sporą nowością w najnowszym wydaniu interfejsu jest dodanie technologii GPU Turbo 3.0, czyli trzeciej już generacji rozwiązania, które optymalizuje przetwarzanie grafiki jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie SoC na prąd z akumulatora.

Reklama

Aktualizacja do EMUI 9.1 – lista modeli

Huawei już jakiś czas temu zapowiedział, że udostępni EMUI 9.1 innym urządzeniom ze swojego portfolio, a także oferty marki-córki Honor. Producent przeprowadza w swojej ojczyźnie beta testy nowego oprogramowania i chociaż użytkownicy z Polski nie mogą się do nich zapisać, to dzięki ogłoszeniu naboru wiemy, dla jakich modeli przygotowywana jest aktualizacja.

W pierwszej kolejności, kiedy będzie już gotowa, rozesłana zostanie dla właścicieli Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design, Mate RS Porsche Design, P20, P20 Pro, Nova 3, Nova 3i, Maimang 7 (Mate 20 Lite), Enjoy 9 Plus (Y9 2019), Honor 10, Honor V10, Honor Play i Honor 8X.

Następnie, po kolejnej turze beta testów, interfejs EMUI 9.1 powinien zostać udostępniony użytkownikom Mate 9, Mate 9 Pro, Mate 9 Porsche Design, P10, P10 Plus, Nova 4, Nova 4e (P30 Lite), Nova 2s, Honor V9 i Honor 9.

Jak wspomniałem, powyższa lista dotyczy smartfonów z dystrybucji chińskiej, natomiast w nawiasach podane są nazwy, pod jakimi dane modele są sprzedawane w Polsce. Nie wiadomo, jak długo producentowi zejdzie z przygotowaniem aktualizacji do EMUI 9.1 dla ww. urządzeń, szczególnie że jest ich całkiem sporo. Nie mówiąc już o tym, po jakim czasie (póki co) najnowsza wersja interfejsu trafi do użytkowników na całym świecie.

Nie można także wykluczyć, że Huawei ostatecznie nie zdecyduje się udostępnić EMUI 9.1 któremuś z ww. smartfonów, jeśli okaże się, że nowy inerfejs sprawia problemy na danym modelu i nie da się tego obejść – a tak też czasami się zdarza. Wszystko będzie wiadomo po zakończeniu beta testów.

Źródło: EMUI Weibo przez GizChina