Google zapowiada nowe funkcje dla Androida na smartfony
(źródło: Google)

Android zyska nowe funkcje. Ułatwią życie i dadzą więcej swobody

Google zapowiedziało kolejne nowości, które mają dołączyć do systemu Android. Przedsiębiorstwo ma zamiar wprowadzić kilka nowych funkcji, a wśród nich znajdzie się m.in. możliwość edycji wiadomości RCS.

Edycja RCS-ów, więcej naklejek i ulepszona łączność

Tegoroczny maj przyniósł użytkownikom Androida całkiem sporo wieści o nowościach. Google zapowiedziało m.in. odświeżoną wersję Znajdź moje urządzenie czy też aktualizację systemu Android Auto, która przyniesie na samochodowy ekran jeszcze więcej aplikacji. Okazuje się, że to nie koniec innowacji na ten wiosenny miesiąc. Gigant pochwaliło się właśnie kolejnymi nowymi funkcjami, które mają trafić do użytkowników smartfonów z Androidem.

Google umożliwi edycję wiadomości RCS (ang. Rich Communication Services), które sukcesywnie zajmują miejsce znanym wszystkim SMS-om (ang. Short Message Service). Nadawca w aplikacji Wiadomości Google będzie mógł poprawiać błędy, dodawać informacje czy wyjaśniać to, o czym zapomniał w pierwotnej wersji. Edycja ma być dostępna przez 15 minut od wysłania wiadomości.

Google na swoim blogu wspomniało też o nowych kombinacjach naklejek Emoji Kitchen. Za pomocą Gboard użytkownik otrzyma możliwość połączenia dwóch ulubionych emotek.

Gigant zapowiada także, że rozwiąże problemy z szybkim udostępnianiem hotspotów tworzonych na smartfonie. Użytkownik będzie mógł za jednym dotknięciem połączyć z siecią tablet lub Chromebook. Z kolei osoby korzystające z Google Meet, gdy będą chciały zmienić urządzenie podczas rozmowy, otrzymają możliwość łatwego przełączenia za pomocą ikony Cast.

Android lepszy dla inteligentnego domu

Inteligentny dom tworzony w aplikacji Google Home ma być bardziej dostępny. Gigant opracował wygodny widżet, który można umieścić na pulpicie jako skrót do uruchamiania smart urządzeń. Opcja ta ma być dostępna dla osób zarejestrowanych w tzw. Publicznej wersji przedpremierowej.

Google zapowiada też zmiany nadchodzące do zegarków uzbrojonych w system Wear OS. Również w tym przypadku zyskać ma inteligentny dom. Użytkownik będzie mógł lepiej spersonalizować swoje zakładane na nadgarstek urządzenie za pomocą nowego kafelka dodawanego do tarczy zegarka. Ta droga na skróty pozwoli między innymi szybko odblokować drzwi czy dostosować oświetlenie.

Przy użyciu zegarków z Wear OS na terenie Niemiec i USA możliwe będzie dokonywanie płatności przez PayPal. Z kolei posiadacze pojazdów marki Mercedes-Benz oraz Polestar zyskają możliwość dodania cyfrowego kluczyka do swojego smartfona z Androidem.