Mercedes logo
fot. DarkoStojanovic / Pixabay

Nowy Xiaomi będzie Mercedesem wśród smartfonów

Xiaomi oficjalnie poinformowało, że za kilka dni zaprezentuje nowy smartfon, który zdecydowanie wyróżni się na tle konkurencji. Producent ponownie zaprosił do współpracy renomowaną, znaną na całym świecie markę motoryzacyjną.

Xiaomi Redmi K50 Gaming Edition będzie Mercedesem wśród smartfonów

O rychłej premierze serii Redmi K50 mówi się już od długiego czasu. Wygląda na to, że producent w pierwszej kolejności zaprezentuje nowy model dla graczy, ponieważ dziś na jego profilu w serwisie społecznościowym Weibo pojawił się szereg zapowiedzi tego smartfona.

Dzięki nim poznaliśmy pierwsze informacje na temat Redmi K50 Gaming Edition, w tym dowiedzieliśmy się, jak będzie on wyglądał. Pod względem designu przypomina nieco Redmi K40 Gaming Edition, aczkolwiek producent zmienił kształt wyspy z aparatami (z owalnej na prostokątną) oraz przygotował nową, niebieską wersję kolorystyczną. Dioda doświetlająca zachowała zaś kształt błyskawicy.

Jak przystało na smartfon dla graczy, zostanie on wyposażony w topowe podzespoły, w tym procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 z Adreno GPU (który – jak podaje Redmi – poprawia wydajność o 52%, pobiera o 1/4 mniej energii i jest podobnie wydajny, jak GPU z Apple A15 Bionic w iPhonie 13) oraz pamięci RAM LPDDR5 i UFS 3.1. Do tego producent poinformował, że zastosowano w tym modelu „silnik odczytu i zapisu IO Turbo”, który zapewnia wielowątkowe odczytywanie i zapisywanie – dzięki temu rozwiązaniu dekompresja jest o 100% szybsza, a kopiowanie aż o 300%.

Ponadto producent zadbał również o efektywny system oprowadzania ciepła. Na pokładzie Redmi K50 Gaming Edition znajdzie się podwójna komora parowa, a cały obszar rozpraszania ciepła ma powierzchnię 4860 mm2. Redmi deklaruje, że gdy gry będą działały w dużej liczbie klatek na sekundę (90 fps i więcej), temperatura smartfona pozostanie komfortowa do kontynuowania rozgrywki.

Xiaomi skutecznie udało się podgrzać atmosferę przed premierą nowego smartfona dla graczy. Jednocześnie pojawiły się (już nieoficjalne) informacje, że na rynku pojawi się również specjalna edycja, stworzona przy współpracy z Mercedesem.

Redmi K50 Gaming Edition Mercedes AMG Petronas
źródło: xiaomiui

Warto tu przypomnieć, że drogi obu producentów kiedyś się już skrzyżowały – w zeszłym roku do sprzedaży trafiła, w tym także w Polsce, elektryczna hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition (tak, to jej pełna nazwa). Jej cenę na start ustalono na 3599 złotych.

Producenci smartfonów często bratają się ze znanymi markami motoryzacyjnymi. Swego czasu OnePlus współpracował z McLarenem, a Huawei z Porsche, natomiast vivo cały czas wprowadza na rynek smartfony, do których swoje trzy grosze dorzuciło BMW.