Xiaomi z Mercedesem stworzyli hulajnogę o nazwie zbyt długiej, by umieszczać ją w tytule newsa

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition – tak nazywa się najnowsza elektryczna hulajnoga Xiaomi. Spróbujcie zapamiętać ten ciąg słów, fani marki!

Kiedy Xiaomi i Mercedes robią razem hulajnogę

Nie przeceniałbym udziału, jaki firma Mercedes miała w tworzeniu nowej hulajnogi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition. Oprócz użyczenia Xiaomi kilku ładnie wyglądających grafik do wykorzystania w materiałach promocyjnych, w jednośladzie nie znajdziemy technologii wyjętej wprost z bolidów Formuły 1.

Ta wyjątkowa edycja Mi Scooter Pro 2 zyskała jednak stylizację nawiązującą do budzących emocje wyścigów. Niektóre elementy zawierają sportowe akcenty, a w pobliżu tylnego koła najdziemy charakterystyczne dla AMG znakowanie. Hulajnoga na pewno będzie wzbudzać zainteresowanie. Myślę, że byłaby miłym gratisem do bagażnika dla nabywców nowych Mercedesów.

Technicznie mamy do czynienia z klasycznym Mi Scooter Pro 2, czyli ograniczeniem prędkości do 25 km/h i zasięgiem do 45 km na jednym ładowaniu. Model ten wyposażono w podwójny system hamulcowy, pneumatyczne opony i wbudowany czytelny wyświetlacz. Rzecz jest składana, więc po zakończeniu podróży spokojnie odłożymy ją w kąt i nie będzie zbytnio przeszkadzać.

Jak na razie, nie ma informacji o polskich cenach Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition. Być może zostaną podane podczas polskiej premiery smartfona Xiaomi Mi 11, która odbędzie się 25 lutego.