(fot. Tabletowo.pl)

Bezprzewodowy Android Auto na kolejnych smartfonach Samsunga

Najczęściej korzystanie z Android Auto wymaga sięgnięcia po kabel. Powoli jednak zaczyna się to zmieniać – kolejne smartfony otrzymują obsługę bezprzewodowej łączności.

Reklama

Android Auto wymaga jeszcze kilku ważnych usprawnień

Google intensywnie rozwija swoje oprogramowania dla kierowców. W zeszłym roku wprowadzono znacząco przebudowany wygląd, wraz z Androidem 10 rozwiązanie jest wbudowane w system, a ponadto ciągle pojawiają się nowe funkcje i aplikacje. Mogłoby się wydawać, że możemy już korzystać z naprawdę dopracowanego produktu. Cóż, niekoniecznie.

Reklama

Po pierwsze, lista obsługiwanych nawigacji, w przeciwieństwie do Apple CarPlay, jest naprawdę skromna. Do dyspozycji mamy tylko Mapy Google i Waze. Po drugie, aplikacja nadal nie doczekała się oficjalnej premiery w Polsce. Po trzecie, w przypadku większości smartfonów musimy sięgnąć po kabel.

Nie masz szyb w samochodzie? Android Auto powinien pomóc

No dobrze, podłączenie przewodowe zapewnia możliwość ładowania smartfona. Z drugiej strony, musimy poszukać miejsca na odłożenie urządzenia, przecież nie będziemy go trzymać w kieszeni. Tak, można korzystać z samochodowego uchwytu, ale czy wówczas nie lepiej po prostu uruchomić nawigację na ekranie smartfona? Ponadto, w wielu nowych autach, których system infotainment wspiera Android Auto, dostępna jest półka do ładowania bezprzewodowego.

Jasne, Android Auto to nie tylko nawigacja i nawet trzymając smartfon w uchwycie, zyskujemy wygodniejszy dostęp do aplikacji. Z kolei dlaczego nie można odłożyć go na płytę do ładowania bezprzewodowego z podłączonym kablem? No cóż, często jest ona tak zlokalizowana, że smartfon z kablem nie będzie dobrze trzymany podczas jazdy, szczególnie jak korzystamy z modelu mającego ponad 6-calowy ekran.

Bezprzewodowy Android Auto na kolejnych smartfonach

Po udostępnieniu Android Auto bez kabla na wybranych Pixelach, Google powoli rozszerza dostępność tego rozwiązania. Na początku października 2019 roku, informowaliśmy o obsłudze bezprzewodowej łączności na wybranych modelach Samsunga. Natomiast teraz lista wspieranych urządzeń została rozszerzona i przedstawia się następująco:

Należy pamiętać, że wymagane jest posiadanie aplikacji Android Auto w wersji 4.7 lub nowszej. Ponadto, wstępna konfiguracja musi zostać przeprowadzona za pomocą kabla.

Polecamy również:

Android Auto pobrany 100 mln razy z Google Play. Nie w Polsce, bo my zawsze mamy pod górkę

źródło: Android Community, Google

Reklama