Android Auto
(fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Nowy wygląd Android Auto – pokazujemy, jak włączyć w ustawieniach aplikacji

Pod koniec lipca Google oficjalnie udostępnił nowego Android Auto. W związku z tym, aktualizacja powinna już trafić do większości użytkowników. Jeśli jednak należysz do osób, które wciąż widzą starszy interfejs, to powinieneś zajrzeć do ustawień aplikacji.

Android Auto z nowym wyglądem

Nowy, znacząco przebudowany Android Auto, został zapowiedziany tuż przed tegoroczną konferencją Google I/O. Twórcy skupili się przede wszystkim na interfejsie, który nie tylko zmienił się pod względem wizualnym, ale także ma być teraz bardziej przejrzysty i zapewniać wyższą wygodę obsługi podczas prowadzenia samochodu.

Google oficjalnie udostępnia nowy wygląd Android Auto

Zmiany widać już na ekranie głównym. Google zrezygnował z wcześniejszego podejścia z widżetami, które zastąpiono siatką aplikacji na wzór rozwiązania z Apple CarPlay. Wprowadzony został także dostosowujący się pasek dolny, lepsza obsługa szerszych ekranów i ciemny motyw.

Jak włączyć nowy wygląd Android Auto?

Po pierwsze, należy zainstalować najnowszą wersję Android Auto (4.5.5928). Jeśli mimo posiadania tego wydania, wciąż nie widzimy zmienionego interfejsu, to warto udać się do ustawień aplikacji. W tym celu:

  1. Uruchamiany Android Auto
  2. Wysuwamy boczną szufladę z dodatkowymi opcjami – trzy pionowe kreski w górnym lewym rogu
  3. Wybieramy Ustawienia
  4. Na samej górze, w sekcji Ogólne, włączamy opcję Wypróbuj nową wersję Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Możliwe, że konieczne będzie ponowne uruchomienie aplikacji lub ponowne podłączenie smartfona do systemu infotainment w samochodzie.

Android Auto w Polsce? Niestety, wciąż nieoficjalnie

Aplikacja dostępna jest w języku polskim. Obsługa głosowa działa również po polsku. Nie ma żadnych problemów podczas używania. Mimo tego, Google wciąż nie zdecydował się na oficjalne wydanie Android Auto w Polsce.

Brak Android Auto w Google Play nie oznacza, że nie można korzystać z oprogramowania dla kierowców – wystarczy ręcznie zainstalować aplikację. Najnowszą wersję Android Auto pobierzecie z bazy APKMirror.

Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który który krok po kroku pokazuje, jak zainstalować aplikację w Polsce. Warto to zrobić, bowiem w samochodzie można uzyskać wygodny dostęp Mapy Google, Spotify czy innych funkcji smartfona.

Android Auto w Polsce. Pokazujemy, jak zainstalować aplikację

źródło: własne