Android Auto
(fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Bezprzewodowy Android Auto na wybranych smartfonach Samsung Galaxy

Jeśli miałbym wskazać jedną z głównych wad oprogramowania Googla dla kierowców, to wybrałbym konieczność „zabawy” z kablami. Zaczyna się to jednak zmieniać – wybrane modele smartfonów Samsung Galaxy obsługują już bezprzewodowy Android Auto.

Pamiętaj o kablu, jeśli chcesz mieć Android Auto

W naszym poradniku, krok po kroku, pokazaliśmy jak zainstalować i rozpocząć przygodę z Android Auto. Warto pamiętać, że w przypadku korzystania z tego oprogramowania na ekranie systemu infotainment w samochodzie, wciąż często wymagane jest przewodowe połączenie.

Wymóg ten sprawia, że sięganie po Android Auto nie jest zbyt wygodne. Trzeba pamiętać o zabraniu kabla lub wozić dodatkowy w samochodzie. Ponadto, po podłączeniu smartfona należy mu poszukać odpowiedniego miejsca, co nie zawsze się udaje – większe smartfony niezbyt chętnie wchodzą w ciasne schowki, a te mniejsze urządzenia często nie są trzymane zbyt stabilnie.

Android Automotive OS nowym systemem operacyjnym w samochodach GM

Owszem, może ratować się oddzielnym uchwytem, ale czy wówczas nie lepiej już korzystać po prostu z ekranu smartfona? Przecież sprawdzi się on podczas wyświetlania Map Google czy Spotify, a ponadto nie trzeba pamiętać o kablu. W związku z tym, naprawdę satysfakcjonującym rozwiązaniem jest połączenie bez kabla – smartfon pozostaje wówczas kieszeni lub ewentualnie można go odłożyć w miejsce bezprzewodowego ładowania.

Jak to jest z tym bezprzewodowym Android Auto?

Ponad roku temu Google poinformował o wdrożeniu bezprzewodowego Android Auto. Docelowo miał on działać na każdym smartfonie z Androidem w wersji 9.0 lub nowszej i to już po wyjęciu z pudełka. No cóż, usuwanie kabli nie przebiega tak sprawnie, jakby chcieli tego użytkownicy.

Wśród nielicznych urządzeń, które oficjalnie obsługują bezprzewodową wersję Android Auto znajdują się smartfony z linii Pixel, a także Nexus 5X i 6P. Powoli jednak zaczyna się to zmieniać – na stronie pomocy Google dodane zostały kolejne modele.

Według informacji podanych przez Google, Android Auto bez konieczności sięgania po kabel, zadziała teraz na wybranych smartfonach Samsunga. Wśród obsługiwanych modeli znajdują się:

Wymagane jest posiadanie aplikacji Android Auto w wersji 4.7 lub nowszej. Ponadto, wstępna konfiguracja musi zostać przeprowadzona za pomocą kabla.

Polecamy również:

Apple CarPlay wkrótce z obsługą Yanosika. Co jednak z Android Auto?

źródło: Android Police, Google