(fot. Tabletowo.pl)

Nie masz szyb w samochodzie? Android Auto powinien pomóc

Android Auto posiada wiele pożytecznych funkcji, ale najnowsza raczej nie będzie zbyt przydatna. No dobrze, sprawdzi się w samochodach, które nie mają szyb.

Jaka jest temperatura na zewnątrz?

Google ciągle wprowadza zmiany w Android Auto – oprócz ostatniego zauważalnego przebudowania interfejsu, pojawiają się mniejsze nowości, w założeniach mające podnieść komfort korzystania z oprogramowania dla kierowców.

Jeśli chodzi o te małe zmiany, w listopadzie Android Auto zyskał ikonkę informującą o lokalnej temperaturze. Wyświetlana jest ona na górnym pasku, na każdym ekranie, obok chociażby informacji o poziomie naładowania akumulatora w smartfonie.

Po co nam takie dane? W końcu samochody od dawna dysponują czujnikami, które podają zewnętrzną temperaturę. Zazwyczaj wskazania te są dokładne. Natomiast informacje dostarczane przez Android Auto oparte są na danych pobranych z internetu, niekoniecznie idealnie poprawnych w każdym obszarze. Na szczęście, w ustawieniach aplikacji można zdecydować się, czy chcemy korzystać z tej funkcji, czy nie.

Na zewnątrz świeci słońce czy jednak pada?

Google nie zamierza rezygnować z funkcji wskazań lokalnej temperatury, a co więcej, rozbudowuję tę opcję. Jak podaje serwis Android Police, u wybranych użytkowników Android Auto, pojawiła się dodatkowa ikonka informująca o warunkach atmosferycznych.

Jeśli masz włączoną funkcję pogody, to teraz oprócz temperatury, pasek stanu będzie zawierał ikonkę pokazującą, czy świeci słońce lub pada deszcz. Tak, Google naprawdę chce informować kierowców o tym, co dzieje się za oknem.

Android Auto pomaga, gdy nie masz szyb w samochodzie. (fot. Android Police)

Nie widziałem jeszcze samochodu, który wspiera Android Auto i nie posiada szyb i funkcji odczytywania zewnętrznej temperatury. Serio, nowość jest bezużyteczna. Zamiast skupić się na innych elementach, Google wprowadza nikomu niepotrzebne rozwiązania. Kierowca raczej widzi, co dzieje się na zewnątrz samochodu i nie potrzebuje dodatkowych wskazań pobranych z internetu.

Uważam, że zamiast podawania temperatury i tego czy świeci słońce lub pada śnieg, oprogramowanie powinno informować o nawierzchni na drodze. Ostrzeżenia o oblodzonej jezdni mogą sprawić, że kierowcy zmniejszą prędkość, aby dostosować się do panujących warunków. Nie zawsze można bowiem od razu zauważyć, że przyczepność jest gorsza.

Cóż, może się nie znam. Mimo tego, zapraszam Was do poradnika, który krok po kroku, pokazuje, jak zainstalować Android Auto w Polsce.

źródło: Android Police