Android Auto – nowy ekran główny. (fot. Google)

Android Auto pobrany 100 mln razy z Google Play. Nie w Polsce, bo my zawsze mamy pod górkę

To niepojęte, ale pierwsze pojazdy wyposażone w obsługę Android Auto zaczęły pojawiać się prawie pięć lat temu, a sama aplikacja przekroczyła kolejny próg pobrań w sklepie Google Play. Szkoda, że w Polsce nie możemy dorzucić się do tego wyniku.

Aplikacja Android Auto na smartfonach jest wymagana, kiedy chcemy skorzystać z jej funkcji w pojazdach fabrycznie wyposażonych w możliwość obsługi tego interfejsu. Można go również odpalić z podłączonego smartfona, poruszając się starszym samochodem, który nie udostępnia takich funkcji. Najwyraźniej wiele osób korzysta z obu tych możliwości, gdyż aplikacja Android Auto została dotąd pobrana łącznie ponad 100 milionów razy.

Android Auto dołącza więc do grona apek Google o równie dużej popularności, w tym do YouTube Music, Google Home, Google Pay i wielu innych.

Swego rodzaju sukces dobrze wróży rozwojowi Android Auto, ale jednocześnie przypomina, że apka nie jest oficjalnie dostępna w polskim sklepie Google Play. Nie znaczy to jednak, że musimy się całkowicie pożegnać z korzystaniem z tego udogodnienia.

Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który krok po kroku wyjaśnia, jak można zainstalować aplikację na naszym smartfonie, by działała jak trzeba. Ponadto przeprowadziliśmy pełny test tego rozwiązania, określając jak sprawdza się w kraju, w którym Android Auto nie jest oficjalnie dostępny w sklepie z aplikacjami Google.

Oczywiście życzylibyśmy wszystkim kierowcom i użytkownikom smartfonów z systemem Zielonego Robocika, by Android Auto jak najszybciej znalazł się na liście aplikacji możliwych do pobrania wprost ze sklepu Google Play. Wtedy proces instalacji interfejsu samochodowego byłby jeszcze prostszy, co na pewno wpłynęłoby pozytywnie na liczbę osób z niego korzystających.

Test Android Auto – oto, co oferuje oprogramowanie Google dla kierowców

źródło: Android Police