Apple konferencja iPhone 14
(fot. Apple)

Nowe iPhone’y zobaczymy na początku września. Apple podało datę konferencji

W tym roku nietypowo, bowiem w środę, zostaną zaprezentowane nowe iPhone’y (w tym iPhone 14) i inne urządzenia z Cupertino. Apple właśnie ogłosiło datę najbliższej konferencji.

Wcześniej niż sądziliśmy

Oczywiście pojawiły się rewelacje, że konferencja odbędzie się już na początku września, ale podana data nie wydawała się zbyt prawdopodobna. Należy zauważyć, że firma Tima Cooka zazwyczaj iPhone’y prezentuje we wtorki. Natomiast nieoficjalne informacje wskazywały na konferencję w środę. Dodatkowo inne źródła sugerowały późniejszą datę, która wypadała właśnie we wtorek.

Tym razem jednak przecieki, które niekoniecznie wyglądały na prawdopodobne, okazały się prawdą. Apple oficjalnie zapowiedziało, że najbliższa konferencja, której głównym punktem będą iPhone’y 14, odbędzie się już w pierwszą środę następnego miesiąca, czyli 7 września.

Wydarzenie będzie mógł obejrzeć każdy zainteresowany – na YouTube, na oficjalnej stronie Apple, a także w aplikacjach Apple TV. Warto pamiętać, że konferencja rozpocznie się o godzinie 19:00.

Oczywiście zapraszamy do wspólnego śledzenia nowości wraz z Tabletowo.pl. Wszystkie najważniejsze informacje na temach sprzętowych nowości z Cupertino będzie mogli przeczytać na naszej stronie.

Apple konferencja iPhone 14
(fot. Apple)

Czego należy się spodziewać?

Nie będzie chyba żadnym zaskoczeniem, że głównym punktem wrześniowej konferencji będą iPhone’y 14. Dotychczasowe informacje, często pochodzące od źródeł uznawanych za wysoce wiarygodne, wskazują, że Apple w tym roku zrezygnuje z modelu mini.

Podstawowe „Czternastki” mają przedstawiać się następująco: 6,1-calowy iPhone 14 i 6,7-calowy iPhone 14 Max. Niestety, możliwe, że nie wprowadzą one odczuwalnych nowości względem serii 13.

Większych zmian należy oczekiwać po linii Pro. iPhone 14 Pro, a także 14 Pro Max, nie będą już posiadać notcha, na ich pokładzie znajdzie się nowy procesor, a kamery mają doczekać się odczuwalnego usprawnienia.

Na konferencji zostanie zaprezentowany również Apple Watch series 8. Niewykluczone, że doczekamy się wariantu Pro, który ma być tym najlepszym w portfolio. Nieoficjalne informacje wskazują, że że zobaczymy też nową generację słuchawek AirPods Pro i iPada 10. generacji.