Apple Event
(fot. Apple)

Apple musiało zapłacić LG setki milionów dolarów

Apple i LG to światowi giganci z branży technologicznej, którzy dostarczają urządzenia oraz rozwiązania dla milionów użytkowników z całego świata. Nie od dziś wiadomo, że obie firmy współpracują ze sobą. Z raportu TheElec możemy dowiedzieć się, że producent iPhone’ów zapłacił prawie 600 mln dolarów za patenty.

Współpraca Apple i LG

Zarówno Apple, jak i LG, od wielu lat już dostarczają ludziom z całego świata użyteczne rozwiązania i elektronikę, która spełnia najwyższe standardy. Pierwsza z tych firm mocno działa w segmencie smartfonów, z którego druga zdecydowała się wycofać, ale za to tworzy telewizory, monitory, czy sprzęt AGD. Nie od dziś też wiemy, że obaj giganci mocno ze sobą współpracują.

Wcześniej przedsiębiorstwa zawarły ze sobą długoterminową umowę licencyjną na patenty na okres 10 lat, ale później LG wycofało się z rynku smartfonów. Nie zmieniło to jednak faktu, że firmy współpracują ze sobą w zakresie dostarczania modułów do kamer, wyświetlaczy i razem działają przy tworzeniu składanego smartfona.

iphone-13-pro-apple-kamery-obiektywy-tyl-smartfon
źródło: Apple

600 mln dolarów za patenty

Od kwietnia tego roku wiemy, że LG otrzymało od dwóch firm 662 mln dolarów. Teraz TheElec opracowało raport, z którego dowiadujemy się, iż prawie 600 mln jest od Apple. Na ten moment nie wiemy, kto stoi za drugą częścią wpłaty, ale ta firma musiała zapłacićprawie 70 mln dolarów. Producent iPhone’ów miał zapłacić za „wiele standardowych patentów podstawowych”.

LG posiada wiele standardowych patentów o podstawowym znaczeniu i prawdopodobnie będzie również starać się o porozumienie z Samsungiem. Podczas, gdy LG mogło wycofać się z branży smartfonów, inne podmioty stowarzyszone tej firmy, będą nadal dostarczać odpowiednie moduły kamer i wyświetlacze producentowi iPhone’a.raport TheElec

Z całą pewnością współpraca tych dwóch firm bardzo mocno nie leży Samsungowi, który już kilka razy zwracał na to uwagę. W końcu obaj producenci topowych smartfonów bardzo mocno konkurują ze sobą. Według opublikowanego raportu istnieje jednak szansa, że LG postara się porozumieć także z konkurencją Apple.