Gorilla Glass Victus (fot. Corning)

Corning Gorilla Glass Victus – nowy typ szkła chroniącego smartfony. Nie do zajechania

Corning Gorilla Glass jest niezbywalnym elementem wielu smartfonów od długich lat. Kolejne generacje wzmacnianego szkła goszczą na coraz to nowszych urządzeniach mobilnych, zapewniając ochronę delikatnych matryc. Przyszedł czas na ogłoszenie jego najnowszej generacji – Gorilla Glass Victus.

Nowe szkło Gorilla Glass Victus. Jeszcze bardziej odporne

Corning ogłosił dziś wprowadzenie nowego typu szkła chroniącego ekrany smartfonów i tabletów. Jak deklaruje firma, nie dość, że będzie twardsze od aktualnie wykorzystywanego Gorilla Glass 6, to charakteryzuje się mniejszą podatnością na zbicie przy upadku.

Gorilla Glass Victus jest dwukrotnie bardziej odporna na zarysowania niż Gorilla Glass 6

Smartfony testowe, wyposażone w szkło Gorilla Glass Victus były zrzucane z wysokości 2 metrów na twarde, szorstkie powierzchnie i potrafiły wyjść z tego bez szwanku. Corning poprawiło odporność na zarysowania, bo o ile Gorilla Glass 6 było chwalone za dobrą trwałość przy upadkach, to pozostawiało nieco do życzenia, jeśli chodzi o twardość powłoki. Victus jest podobno dwa razy bardziej odporne na zarysowanie niż GG6.

Gorilla Glass Victus – do zobaczenia na nowych flagowcach

Corning przekazał, że pierwszymi smartfonami wyposażonymi w szkło Gorilla Glass Victus będą urządzenia produkowane przez Samsunga. Niewykluczone, że będziemy mogli je testować w modelu Galaxy Note 20 Ultra, choć firma nie sprecyzowała, o jakie sprzęty z Korei Południowej chodzi.