Samsung Galaxy Watch 4

Wreszcie oficjalnie! Smartwatche Samsunga z Wear OS i płatnościami Google Pay – Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic

Odkąd Samsung ogłosił, że wraz z Google będzie rozwijał system Wear (wcześniej: Wear OS) z niecierpliwością wyczekiwałam premiery najnowszych smartwatchy koreańskiego koncernu. Doczekałam się! Oto one – bardziej sportowy Samsung Galaxy Watch 4 i elegancki Samsung Galaxy Watch 4 Classic.

Dwa zegarki, cztery rozmiary

Zacznijmy może od tego, że oba modele są dostępne w dwóch różnych rozmiarach – Watch 4 w opcji 40 mm i 44 mm, natomiast Galaxy Watch 4 Classic – 42 mm i 46 mm. W przypadku drugiego z nich mamy do czynienia z charakterystycznym dla Samsunga obracanym pierścieniem, natomiast pierwszy ma namiastkę tego rozwiązania – w postaci cyfrowego pierścienia, jak to miało miejsce w Galaxy Watch Active 2.

Galaxy Watch 4 ma kopertę wykonaną ze wzmocnionego aluminium, podczas gdy koperta Galaxy Watch 4 Classic jest ze stali nierdzewnej.

Mnogość funkcji

Nowością w zegarkach Samsunga jest analiza składu ciała, czyli BIA – analiza impedancji bioelektrycznej, która sprawdza masę mięśni szkieletowych, masę tłuszczową, tkankę tłuszczową, BMI i nawodnienie. Brzmi to świetnie, zwłaszcza, że Samsung chwali się nawet 98% dokładnością pomiarów – co chętnie sprawdzę w rzeczywistości.

Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic oferują zaawansowaną analizę snu z wykrywaniem chrapania, jak również pomiar saturacji krwi podczas snu. W dalszym ciągu producent nie zrezygnował z pomiarów ciśnienia krwi i EKG (przy czym ostatnia opcja jest dostępna jedynie dla zegarków sparowanych ze smartfonami Samsunga).

Do tego mamy ulepszone śledzenie kondycji, ze zwiększoną dokładnością pomiaru spalonych kalorii, w oparciu o pomiar tętna, na czele. 

Wear OS powered by Samsung – niekończąca się lista zalet

Nie ukrywam, że czekałam na moment, w którym do smartwatchy Samsunga trafi Wear OS. Dzięki temu nie dość, że wreszcie można płacić za jego pomocą w Polsce – dzięki Google Pay (niestety, Samsung Pay nie jest u nas dostępne), to jeszcze oferuje zwiększoną dostępność aplikacji. Jakby nie patrzeć, programów na Tizena jest sporo mniej.

Nowe zegarki działają dzięki procesorowi Exynos W920, który ma być szybszy i płynniejszy w codziennym działaniu. Na wyposażeniu obu modeli znajdziemy 16 GB pamięci, 1,5 GB RAM i ekrany Super AMOLED, chronione przez Gorilla Glass DX, o płynniejszej zmianie poziomów jasności. Jeśli chodzi o baterie, w zależności od rozmiaru, mamy 247 mAh i 361 mAh – w obu urządzeniach.

Ceny Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic w Polsce

Ceny Samsunga Galaxy Watch 4:

Ceny Samsunga Galaxy Watch 4 Classic:

  • Galaxy Watch 4 Classic 42 mm – 1649 złotych,
  • Galaxy Watch 4 Classic 42 mm lte – 1849 złotych,
  • Galaxy Watch 4 Classic 46 mm: 1799 złotych
  • Galaxy Watch 4 Classic 46 mm lte – 1999 złotych.

Nowe zegarki Samsunga możecie już zamawiać w przedsprzedaży, która potrwa do 26 sierpnia. Dzień później ruszy sprzedaż regularna.

Kupując smartwatche Samsunga można otrzymać zwrot środków na konto bankowe – 350 złotych w przypadku Galaxy Watch 4 oraz 500 złotych w przypadku Galaxy Watch 4 Classic.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2

Poza smartwatchami, Samsung pokazał dziś też nowe słuchawki – Galaxy Buds 2. Jak możecie zauważyć na załączonych zdjęciach prasowych, wszystkie etui ładujące na zewnątrz są białe, a kolorowe jedynie w środku – w przeciwieństwie do poprzednich słuchawek Galaxy Buds Pro.

Samsung chwali się, że Galaxy Buds 2 to jak dotychczas najmniejsze i najlżejsze słuchawki w portfolio firmy, a aktywna redukcja szumów w Galaxy Buds 2 blokuje do 98% dźwięków w tle. Jeszcze lepszy komfort noszenia słuchawek ma zapewniać „test dopasowania słuchawek” w aplikacji Galaxy Wearable.

Cena Galaxy Buds 2 została ustalona na poziomie 650 złotych (tak – nie 649 ;)). W sprzedaży w Polsce będą w czterech wersjach: grafitowej, białej, oliwkowej i lawendowej.

Kupując słuchawki w przedsprzedaży, do 26 sierpnia, gratis można otrzymać ładowarkę Wireless Charger Duo (EP-P4300). Warunkiem jest zarejestrowanie zakupu przez formularz na stronie Samsunga.

Te wpisy Cię zainteresują: