smartfon Samsung Galaxy Z Fold 3 smartphone
Samsung Galaxy Z Fold 3 (źródło: Ice universe)

Jakość zdjęć z podekranowego aparatu w Galaxy Z Fold 3 „nie będzie zła”

Samsung zaprezentuje Galaxy Z Fold 3 już za dwa i pół tygodnia, 11 sierpnia 2021 roku. To zatem już ostatnie chwile, abyśmy jeszcze przed oficjalną premierą dowiedzieli się czegoś więcej na jego temat. A okazuje się, że leaksterzy wciąż mają sporo do powiedzenia.

Jakość zdjęć z podekranowego aparatu w Galaxy Z Fold 3 „nie będzie zła”

Galaxy Z Fold 3 będzie pierwszym i prawdopodobnie przez długi czas jedynym smartfonem Samsunga z podekranowym aparatem, ponieważ według nieoficjalnych informacji, rozwiązanie to nie pojawi się na pokładzie flagowców z serii Galaxy S22. W przeszłości mieliśmy okazję usłyszeć, że może być on najlepszy na rynku, ale teraz poznaliśmy więcej szczegółów na jego temat.

Według informacji przekazywanych przez Ice universe, podekranowy aparat w Galaxy Z Fold 3 ma wykorzystywać algorytmy sztucznej inteligencji, dzięki którym wykonywane przez niego zdjęcia „nie będą złe”. I chociaż podobno nie dorównają one jakością fotografiom robionym przez „klasyczne” aparaty, to według przywoływanego leakstera, będzie ona najlepsza w porównaniu z innymi smartfonami, wyposażonymi w analogiczne rozwiązanie, które wkrótce trafią na rynek.

A skoro już mowa o podekranowym aparacie, to warto przy okazji odnotować też pojawienie się informacji, że może on mieć rozdzielczość… zaledwie 4 Mpix. Dla przypomnienia, wcześniej mówiło się o 16 Mpix i matrycy Sony IMX298 (która miała swoją premierę w… 2015 roku). Niewykluczone, że wspomniane przez Ice universe algorytmy sztucznej inteligencji będą łączyły cztery piksele w jeden, aby poprawić jakość zdjęć, co finalnie dałoby właśnie rozdzielczość 4 Mpix, choć na oficjalne potwierdzenie tych domysłów musimy poczekać (prawdopodobnie do premiery 11 sierpnia).

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 3 foldable smartphone
źródło: 91mobiles

Samsung przygotował dedykowane etui do Galaxy Z Fold 3 z miejscem na rysik S Pen

Już od dłuższego czasu mówiło się, że Galaxy Z Fold 3 będzie obsługiwał rysik S Pen (w tym także S Pen Pro). W przeszłości nie pojawiły się żadne informacje, które kazałyby nam myśleć inaczej, a najnowsze tylko to potwierdzają. Po raz pierwszy mamy jednak sposobność zobaczyć dedykowane etui do tego smartfona z miejscem na stylus.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że w obudowie Galaxy Z Fold 3 nie znajdzie się miejsce na rysik S Pen, zatem spodziewaliśmy się, że Samsung przygotuje specjalne etui, podobnie jak w przypadku Galaxy S21 Ultra, który również zapewnia wsparcie dla stylusa. Wciąż nie wiemy jednak, jaka będzie jego cena (to do Galaxy S21 Ultra kosztuje 249 złotych).