składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip (źrodło: @BenGeskin)

Tak na żywo wygląda Samsung Galaxy Z Flip. Mnie się nie podoba

Być może jestem w mniejszości, ale ogromnie cieszę się, że telefony z klapką wracają na rynek. Przez sentyment jestem szczerze zachwycony nową Motorolą RAZR, ale z niecierpliwością wyczekiwałem debiutu Samsunga Galaxy Z Flip – nie tylko z uwagi na jego konstrukcję, ale też specyfikację i rzekomo atrakcyjną cenę. Przed oficjalną premierą do sieci wyciekł jednak film, na którym widać, jak smartfon wygląda w rzeczywistości, i… osobiście jestem zawiedziony.

Tak na żywo wygląda Samsung Galaxy Z Flip

W ostatnim czasie do sieci wyciekła masa renderów nowego składanego smartfona Samsunga, ale tego typu materiały mają to do siebie, że nie do końca wiernie oddają przedstawiany produkt. Jeszcze wcześniej mieliśmy okazję zobaczyć Galaxy Z Flip na zdjęciach, lecz nie były one zbyt wysokiej jakości. Dopiero teraz możemy powiedzieć, że wiemy, jak naprawdę wygląda to urządzenie na żywo, a to za sprawą Bena Geskina, który opublikował zamieszczony poniżej film:

Nie wiem, jak Wam, ale mnie niespecjalnie przypadł do gustu Samsung Galaxy Z Flip (szczególnie w tym kolorze). Smartfon jest jakiś taki mocno „kwadratowy” i trochę klockowaty – moim zdaniem nowa Motorola RAZR jest po prostu ładniejsza (aczkolwiek w pełni zrozumiem, jeśli się ze mną nie zgodzicie). Na filmie widać też, że po złożeniu pomiędzy jedną i drugą częścią (przy okazji nie da się nie zauważyć, że są one dość grube) jest szczelina, chociaż znacznie mniejsza niż w Galaxy Fold. Miejmy jednak nadzieję, że ekran przed zarysowaniami uchroni ultra cienkie szkło, którym pokryty zostanie wyświetlacz.

Tyle ma kosztować Samsung Galaxy Z Flip

Swego czasu dużo mówiło się o cenie nowego składanego smartfona Samsunga. Miał być ona znacznie tańszy od Galaxy Fold, ale najnowsze doniesienia nie są już tak optymistyczne. Jak bowiem donosi Roland Quandt, Galaxy Z Flip będzie kosztował w Europie aż 1599 euro, czyli dokładnie tyle samo, co nowa Motorola RAZR. Chociaż „aż” to trochę za mocne określenie, ponieważ Koreańczycy za identyczną kwotę zaoferuję znacznie lepiej wyposażony sprzęt.

Specyfikacja Samsunga Galaxy Z Flip

Drugi składany smartfon Samsunga bez tajemnic – oto Galaxy Z Flip

Źródło: @BenGeskin, @rquandt