Fot. Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Z Fold 3 będzie miał konkurencję. Vivo i Xiaomi szykują nowe składane smartfony

Składane smartfony wciąż wywołują zachwyt. Pierwszy Samsung Galaxy Fold nawet ze swoimi wadami i niedoskonałościami był urządzeniem pożądanym przez wielu fanów technologii. Samsung już planuje prezentację Galaxy Z Fold 3, a do końca 2021 roku swoje składane smartfony pokażą też inni producenci, m.in. Xiaomi oraz Vivo.

Składane smartfony innych marek mogą zagrozić Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3

Standardowo, jak co roku, w okresie wakacyjnym koreański gigant zaprezentuje światu nowe urządzenia. W okolicach lipca mają zostać zaanonsowane nowe składane smartfony, w tym Galaxy Z Fold 3, który ma być swego rodzaju alternatywą dla klientów, czekających na nowego Galaxy Note. Oprócz tego spodziewamy się też premiery Galaxy Z Flip 3.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 2 5G foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Fold 2 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Serwis DigiTimes twierdzi, że Xiaomi szykuje już kolejne składane smartfony, których premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku. Dokładnych danych jeszcze niestety nie mamy, ale mówi się, że mają być zdecydowanie atrakcyjniej wycenione niż aktualnie dostępny Mi Mix Fold, którego cena zaczyna się w Chinach od 9999 juanów, co (po bezpośrednim przeliczeniu) jest równowartością ~5900 złotych.

Przywoływany serwis jednocześnie twierdzi, że Vivo także pracuje nad składanym smartfonem. Według oczekiwań, nowy składany smartfon tej marki ma konstrukcyjnie przypominać Galaxy Z Flip – zaoferuje 7-calowy wyświetlacz główny wewnątrz konstrukcji oraz drugi na zewnątrz o przekątnej 2 cali, podobnie jak dodatkowy ekran w Motoroli Razr.

Oppo jednak wprowadzi smartfon ze zwijanym ekranem?

Po prezentacji prototypowego Oppo X 2021 producent przekazał informację, że nie ma w planach sprzedawać smartfona ze zwijanym wyświetlaczem. Nowe doniesienia zaprzeczają jednak wcześniejszym deklaracjom, ponieważ DigiTimes twierdzi, że Oppo przygotowuje tego typu konstrukcję, która ma trafić do regularnej sprzedaży. Na jej oficjalną premierę mamy jednak poczekać do drugiej połowy 2021 roku.

Od wcześniejszych ogłoszeń minęło już ponad pół roku, zatem można podejrzewać, że firma poczyniła spore usprawnienia w produkcji i wykorzystaniu zwijanych wyświetlaczy.