smartfon Samsung Galaxy A03s smartphone
Samsung Galaxy A03s (źródło: 91mobiles)

Samsung Galaxy A03s pojawił się na horyzoncie. Jaki będzie i co zaoferuje?

Portfolio marki Samsung wkrótce rozszerzy się o kolejny smartfon. Będzie to propozycja z niższej półki, która (jeśli trafi do Polski) powinna kosztować kilkaset złotych. Jeszcze przed oficjalną premierą poznaliśmy wygląd i dużą część specyfikacji nowego modelu Samsung Galaxy A03s.

Reklama

Oznaczenie sugerowałoby, że nadchodzący smartfon będzie bezpośrednim następcą modelu Samsung Galaxy A02s, który trafił do sprzedaży w Polsce na początku 2021 roku i aktualnie kosztuje w oficjalnej polskiej dystrybucji od 599 złotych (choć sugerowana cena tego modelu to 699 złotych). W rzeczywistości zmian względem niego nie ma jednak wiele.

Samsung Galaxy A03s pojawił się na horyzoncie. Jaki będzie i co zaoferuje?

Według doniesień serwisu 91mobiles, (na obecny stan naszej wiedzy) Samsung Galaxy A03s będzie się różnił względem modelu Samsung Galaxy A02s dwiema rzeczami. Po pierwsze, zaoferuje czytnik linii papilarnych, który zostanie umieszczony na bocznej krawędzi (poprzednik nie ma go na pokładzie). Po drugie, na jego dolnej krawędzi pojawi się port USB-C, podczas gdy Galaxy A02s ma już trącące myszką złącze microUSB.

smartfon Samsung Galaxy A03s smartphone
źródło: 91mobiles

Samsung Galaxy A03s będzie miał wymiary 166,6×75,9×9,1 mm (lub 9,5 mm, jeśli uwzględnić wystającą ponad bryłę smartfona wyspę z aparatami na panelu tylnym), zatem niemal identyczne jak Galaxy A02s. Na jego pokładzie znajdzie się również wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala z wycięciem w kształcie litery „V” w górnej części i prawdopodobnie o rozdzielczości HD+.

Ponadto Samsung Galaxy A03s zaoferuje trzy aparaty na panelu tylnym: główny o rozdzielczości 13 Mpix i dwa 2 Mpix- jeden do zdjęć makro i drugi do pomiaru głębi ostrości, a także 3,5 mm złącze słuchawkowe. Całość zostanie zamknięta w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego.

smartfon Samsung Galaxy A03s smartphone
źródło: 91mobiles

To na razie wszystko, co wiemy na temat smartfona Samsung Galaxy A03s. Jako że poprzednik zadebiutował dopiero pół roku temu, bezpośredni następca prawdopodobnie nie zostanie zaprezentowany w ciągu najbliższych tygodni.

Wkrótce natomiast powinniśmy poznać kolejne jego tajemnice, jak zastosowany procesor i pojemność akumulatora. Dla przypomnienia, Samsung Galaxy A02s ma SoC Qualcomm Snapdragon 450 i baterię 5000 mAh, która obsługuje ładowanie przewodowe o mocy 15 W.