Samsung
(źródło: Samsung)

Samsung ma nowe, składane panele OLED – zapowiadają się ciekawe nowości

Pomimo, że składane smartfony stanowią margines sprzedaży wszystkich urządzeń, to wyścig zbrojeń trwa w najlepsze. Każdy z liczących się producentów wprowadził na rynek, albo chociaż zdążył pochwalić się takim sprzętem. W tej chwili to Samsung ma najbardziej rozbudowane i dopracowane portfolio w postaci rodziny Galaxy Fold, a wygląda na to, że zostanie ono mocno rozbudowane. Koreańczycy szykują się do pokazania nowych, składanych paneli OLED.

Reklama

Ofensywa działu Samsung Display

Dział koreańskiej firmy Samsung Display poinformował, że weźmie udział w targach Display Week 2021. Wystawa, której gospodarzem jest Society for Information Display (SID), będzie dla producenta okazją, aby przedstawić nowe panele OLED.

Samsung, jak przystało na jednego z najbardziej liczących się producentów matryc organicznych, będzie chciał udowodnić swoją niepodważalną pozycję. CEO Joo-sun Choi ma bowiem zaprezentować nową generację ekranów OLED, a wśród nich między innymi panele „składane w S”, „przesuwne”, i „UPC”.

„S-foldable” to produkt, który ma potwierdzać najlepszą na świecie technologię OLED. Jest to rozwiązanie przeznaczone do wielokrotnego, dwukierunkowego składania. Ekran ten będzie można złożyć dwukrotnie – wewnątrz i na zewnątrz. Po rozłożeniu jego przekątna wynosi 7,2 cala i formą przypomina mały tablet, a po dwukrotnym złożeniu zapewnia iście smartfonowe doznania.

Samsung
(źródło: Samsung)

Kolejny z produktów to 17-calowy składany ekran, który domyślnie ma formę o proporcjach 4:3 i przypomina od wtedy duży tablet. Po jego otwarciu przeobraża się on w mobilny monitor, którego podstawową zaletą ma być łatwość przenoszenia.

Samsung
(źródło: Samsugn)

Ekran „przesuwny” to sprzęt, który pozwoli cieszyć się zaletą dużego ekranu poprzez wysunięcie go w poziomie. Jednocześnie można zachować kształt i formę klasycznego smartfona. Zapewni on łatwość przenoszenia urządzenia, jego kompaktowość i będzie łatwy w obsłudze. Będzie to odpowiedź Samsunga na rozwiązanie znane z Oppo Find X 2021, który działa na tej samej zasadzie.

Samsung
(źródło: Samsung)

Ostatnią kategorią jest Under Panel Camera (UPC), a więc jak sama nazwa wskazuje kamera ukryta pod ekranem. Zapewni to pełnoekranowe doznania, poprzez zminimalizowanie ramek dookoła wyświetlacza jednocześnie nie rozpraszając użytkownika wcięciem na aparat.

Samsung
(źródło: Samsung)

To wszystko można zobaczyć na wirtualnej wystawie

To, co zostanie zaprezentowanie na targach Display Week, będzie można zobaczyć na wirtualnych stoiskach. To świetna okazja do tego, aby móc zapoznać się z najnowszymi nowinkami i sprawdzić nadchodzące trendy.

Przedstawiciel firmy Samsung Display powiedział:

Wirtualna wystawa 'SID Display Week 2021′ sama w sobie jest wydarzeniem, które wskazuje na potencjał rozwoju branży wyświetlaczy w zdalnym społeczeństwie non-face-to-face. W niedalekiej przyszłości, wyświetlacze dadzą możliwość doświadczenia zmieniającego się życia codziennego.

Oprócz tego, wszystkie treści udostępnione w internetowej, wirtualnej hali wystawowej Display Week 2021, będzie można przeglądać na kanale Samsung Display w serwisie YouTube. Z pewnością warto to zrobić – nie mam wątpliwości, że to, co pokażą Koreańczycy, zdominuje w krótce rynek.