Samsung Galaxy Note 20 (fot. Tabletowo)

Udało się: Galaxy Z Fold 3 będzie obsługiwać rysik S Pen!

Samsung, zgodnie ze swoimi deklaracjami, przenosi funkcje z serii Galaxy Note do smartfonów z innych linii. Pierwszym modelem, który wspiera obsługę rysikiem S Pen, jest Galaxy S21 Ultra, a teraz mamy już niemal 100% pewność, że kolejnym będzie składany Samsung Galaxy Z Fold 3!

Reklama

Rysik S Pen był elementem wyróżniającym serię Galaxy Note na tle pozostałych smartfonów Samsunga. To właśnie dla niego klienci kupowali Notatniki, ponieważ z generacji na generację zapewniał on coraz większe możliwości, które doceniali użytkownicy na całym świecie. Żaden inny smart-telefon nie był w stanie się równać z przedstawicielem linii Galaxy Note.

Samsung Galaxy Z Fold 3 będzie obsługiwać rysik S Pen

Samsung doszedł jednak do wniosku, że rozszerzy dostępność rysika S Pen o smartfony z innych rodzin, choć jeszcze do niedawna wydawało się to nie do pomyślenia. To jednak naprawdę się dzieje, czego pierwszym przykładem jest Galaxy S21 Ultra, a kolejnym najprawdopodobniej będzie Samsung Galaxy Z Fold 3.

Jak bowiem donosi południowokoreański serwis ETNews, Samsungowi (nareszcie) udało się z powodzeniem wyprodukować digitizer, który będzie można wielokrotnie składać i rozkładać, podobnie jak sam ekran AMOLED i szkło UTG (Ultra Thin Glass). A jest on niezbędny, aby zapewnić wsparcie dla obsługi rysikiem S Pen w składanym na pół smartfonie.

Samsung Galaxy Z Fold 3 będzie obsługiwać rysik S Pen
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Samsung pracował nad tą technologią od wielu lat – mówiło się, że już Galaxy Z Fold 2 miał obsługiwać rysik S Pen, ale producentowi ostatecznie nie udało się zaimplementować tego rozwiązania w tym smartfonie. Koreańczycy jednak się nie poddawali, dzięki czemu funkcjonalność tę zaoferować ma Samsung Galaxy Z Fold 3.

Z uwagi na swoją konstrukcję, model ten będzie stanowić niejako „most” pomiędzy seriami Galaxy Note i Galaxy Tab S (tablety z tej ostatniej także można obsługiwać rysikiem S Pen). Dodanie wsparcie dla stylusa w Galaxy Z Fold 3 z pewnością spotka się z entuzjazmem klientów nim zainteresowanych, ponieważ otworzy przed nimi jeszcze więcej możliwości.

W przeszłości mówiło się, że w przeciwieństwie do Galaxy S21 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 może mieć slot w obudowie na rysik S Pen. Jeśli rzeczywiście producent tak go zaprojektuje, użytkownicy nie będą musieli kupować specjalnego etui z miejscem na stylus, które przy okazji zwiększa gabaryty całego sprzętu.