xiaomi redmi note 12r
Źródło: GSMArena

Redmi Note 12R będzie dostępny globalnie, ale pod inną nazwą

Redmi Note 12R to to wyjątkowe urządzenie, choć wcale nieoferujące topowych podzespołów. Zakulisowe informacje podpowiadają, że również i u nas możliwe będzie zakupienie tego smartfona. Jest jednak jeden warunek – musicie pogodzić się z faktem, że będzie się on nazywał inaczej.

Skąd ta popularność?

Źródłem przedpremierowej zapowiedzi globalnej premiery Remi Note 12R jest użytkownik Twittera – Kacper Skrzypek. To renomowany informator, który wielokrotnie przekazał sprawdzone doniesienia na temat planów wydawniczych Xiaomi. Skąd takie zainteresowanie losami budżetowego smartfona?

xiaomi redmi note 12r
Źródło: GSMArena

Najjaśniejszym punktem specyfikacji Redmi Note 12R jest układ mobilny. Jako pierwszy smartfon w historii otrzymał bowiem chipset Qualcomma w litografii 4 nm, przeznaczony do urządzeń budżetowych – czyli Snapdragon 4 Gen 2. Oczywiście w momencie zastąpienia procesu technologicznego 4 nm czymś mniejszym przez konkurencję nie będzie to aż tak imponujące osiągnięcie, ale póki co Amerykanie mają powód do dumy, gdyż nikt inny nie produkuje układów w takiej technologii dla tak tanich urządzeń.

Reszta znanej nam od jakiegoś czasu specyfikacji zdradza ambicje Redmi Note 12R. 6,79-calowy ekran LCD o rozdzielczości Full HD+, maksymalnie 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 50 Mpix z czujnikiem głębi 2 Mpix na tyle i kamerka do selfie 5 Mpix z przodu jasno dają znać, że mamy do czynienia ze smartfonem, którego głównym zadaniem jest obejście się litościwe z portfelem kupującego. Urządzenie podtrzymuje przy życiu akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 18 W, a właściciel może liczyć, że w pudełku czeka na niego sprzęt z wgranym Androidem 13 i nakładką MIUI 14.

Redmi Note 12R będzie dostępny globalnie pod zmienioną nazwą

Jeżeli zatem jesteście zainteresowani zakupem budżetowej nowinki z Chin, powinniście w Polsce czekać na zapowiedź Redmi 12 5G. Tym samym firma nie dorobiłaby się piątego modelu z serii Note 12 w naszym kraju. Zamiast tego do Redmi 12 dołączyłoby urządzenie z większą ilością RAM, pamięcią wewnętrzną UFS 2.2 zamiast eMMC 5.1 i nowoczesnym Snapdragonem zamiast MediaTeka Helio G88.

Co prawda na tę chwilę wciąż nie mamy 100% gwarancji, że Redmi 12 5G trafi do Polski, ale skoro ma być dostępny globalnie, to mamy prawo spodziewać się go również w kraju nad Wisłą.