Xiaomi Mi Pad 3

Mi Pad 5 na horyzoncie! Xiaomi chce wrócić do tabletów

Od premiery ostatniego tabletu Xiaomi minęły już ponad 2 lata. Modele Mi Pad 4 i Mi Pad 4 Plus zostały bardzo ciepło przyjętymi urządzeniami przez większość użytkowników. Wszystko wskazuje na to, że już za kilka dni chiński producent zaprezentuje nowy model z serii Mi Pad.

Reklama

Powrót na rynek tabletów

Z uwagi na panującą na świecie pandemię, tablety z Androidem na pokładzie wydają się przeżywać prawdziwy renesans. Wciąż bardzo daleko im do popularności urządzeń sygnowanych jabłkiem od Apple, jednakże wzrost zainteresowania w ostatnim czasie jest bardzo widoczny. Przeniesienie pracy i nauki do sieci, w większych rodzinach wymaga posiadania kilku urządzeń w domu jednocześnie. Tablety wydają się być dobrą i z reguły dość tanią alternatywą dla nawet najbardziej budżetowych laptopów.

Xiaomi swój ostatni tablet – Mi Pad 4 Plus zaprezentowało w sierpniu 2018 roku. Od tego czasu nie ujrzeliśmy żadnego nowego modelu od chińskiego producenta. Wygląda na to, że Chińczycy dostrzegli potrzebę rynku i szykują urządzenie, które powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Według przecieków, które trafiają do sieci, Xiaomi Mi Pad 5 zapowiada się naprawdę interesująco.

Xiaomi Mi Pad 5 – ekran największym atutem

Według wpisu, który pojawił się na chińskim serwisie Weibo, najnowszy model tabletu Xiaomi Mi Pad 5 zostanie wyposażony w 11-calowy ekran wykonany w technologi IPS LCD, zbliżony wielkością do tego obecnego w iPadzie Pro. Oznacza to, że urządzenie będzie większe od swojego ponad 2-letniego poprzednika, gdyż model Mi Pad 4 Plus oferował 10,1-calowy wyświetlacz. W podstawowym wariancie Mi Pad 4 oddawał natomiast do dyspozycji tylko 8 cali przestrzeni. Co więcej, przecieki sugerują, że wyświetlacz w najnowszym modelu zapewni także wysoką częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz przy rozdzielczości 2K.

Xiaomi Mi Pad 5 ma być napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 870. Producent ma mieć w planach wypuszczenie na rynek kilku konfiguracji tabletu. Zaczynając od najtańszego, oferującego 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane, kończąc na najmocniejszej opcji z aż 16 GB RAM i 1 TB przestrzeni na pliki użytkownika. Jeśli plotki się potwierdzą, to możemy się spodziewać, że najbardziej wypasiona wersja tabletu nie będzie dostępna oficjalnie w Europie.

Xiaomi Mi Pad 5 - Render Luty 2021 Weibo
Nieoficjalne rendery Xiaomi Mi Pad 5 (fot. Weibo)

Pod kątem aparatów, urządzenie ma zaoferować użytkownikom pojedynczą kamerę do rozmów wideo na froncie umieszczoną w ramce ekranu. Z tyłu tabletu Xiaomi zmieści natomiast dwa aparaty: główny 20 Mpix i 13 Mpix z obiektywem szerokokątnym. Według renderów, układ kamer ma stylistyką nawiązywać do smartfonów z serii Mi 11.

Rama i tył urządzenia mają zostać pokryte stopem aluminium, a ekran szkłem Gorilla Glass 5. generacji. Całość urządzenia ma ważyć około 510 gramów.

Premiera urządzenia, według najnowszych wieści, ma odbyć się już w trakcie globalnego eventu planowanego przez Xiaomi na 29 marca, kiedy zostaną pokazane także między innymi smartfony Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra.