Xiaomi Mi Pad 4 tablet
Xiaomi Mi Pad 4

Kiedy na rynku pojawi się nowy tablet Xiaomi? Możliwe, że już w 2021 roku

Tablety powróciły do łask w 2020 roku i wielu producentów skorzystało na tym niespodziewanym boomie. Xiaomi nieszczególnie, ale wcale nie oznacza to, że firma odpuszcza sobie ten segment rynku. Możliwe bowiem, że w 2021 roku zadebiutuje nowy tablet Xiaomi.

Ostatni tablet Xiaomi zadebiutował na rynku w 2018 roku. A w zasadzie powinienem użyć liczby mnogiej, ponieważ producent wprowadził do sprzedaży dwa modele: Xiaomi Mi Pad 4 i Xiaomi Mi Pad 4 Plus. Niestety, ani jeden, ani drugi nie trafił do sprzedaży na rynku globalnym – oba były oficjalnie dostępne wyłącznie w Chinach.

tablet Xiaomi Mi Pad 4
Xiaomi Mi Pad 4 (źródło: Xiaomi)

Tablet Xiaomi to zatem dla wielu osób ciekawostka, choć niektórzy zapewne ściągali je sobie za pośrednictwem chińskich sklepów. Sam producent traktuje jednak te urządzenia nieco po macoszemu, bo nowy model pojawia się na rynku kilkanaście miesięcy po ostatnim (Xiaomi Mi Pad 3 miał premierę w kwietniu 2017 roku, a Xiaomi Mi Pad 2 w listopadzie 2015).

Kiedy nowy tablet Xiaomi? Możliwe, że już w 2021 roku

Mimo wszystko Xiaomi nie odpuszcza tabletów. Szczególnie teraz producent powinien być zainteresowany tym segmentem, ponieważ w 2020 roku, za sprawą globalnej pandemii COVID-19, przeżył on prawdziwy renesans. Na swoje nieszczęście, Chińczycy nie skorzystali na tym, ale być może jeszcze im się uda trochę nadgonić.

Lu Weibing z Xiaomi, za pośrednictwem profilu w serwisie społecznościowym Weibo, zapytał użytkowników platformy, czy mają jakieś sugestie odnośnie tabletów. Oczywiście, że mieli, ponieważ post ma już ponad 2600 komentarzy. Nie to jest jednak najważniejsze – wygląda bowiem na to, że dostaliśmy sygnał, iż w drodze może być nowy tablet Xiaomi.

Oczywiście na tę chwilę to tylko przypuszczenia, ale doświadczenie każe nam sądzić, że ww. pytanie nie padło bez przyczyny. Xiaomi często zadaje pytania, które potem okazują się przygotowywać klientów do premiery nowego urządzenia.

Niedawno założyciel marki, Lei Jun, również zapytał użytkowników serwisu Weibo, czy byliby zainteresowani kupnem smartfona za 10000 juanów. To spora kwota, dlatego pojawiły się spekulacje, że producent może tu nawiązywać do Xiaomi Mi MIX 4, który także majaczy na horyzoncie, i podobnie jak nowy tablet Xiaomi, zadebiutuje już w 2021 roku.