Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski
Xiaomi Mi Band 4 i Xiaomi Mi Band 5. Rozróżniacie która opaska jest którą...? / fot. Kacper Żarski

Xiaomi Mi Band 6 na (pierwszym) zdjęciu. Więcej zmian będzie w środku. Premiera wkrótce

Ostatnie opaski Xiaomi z serii Mi Band debiutowały w połowie roku (za wyjątkiem Mi Band 4C), więc spodziewaliśmy się, że podobnie będzie również w przypadku Xiaomi Mi Band 6. Jest jednak szansa, że najnowszy smart band chińskiej marki trafi na rynek nieco wcześniej. Właśnie pojawiło się jego pierwsze zdjęcie.

Co ciekawe, niedawno bliski partner Xiaomi, firma Huami, podczas publikacji wyników finansowych i sprzedażowych za 2020 rok ujawnił, że Xiaomi Mi Band 6 jest już gotowy do wprowadzenia na rynek. Nie wiadomo jednak, jak długo jeszcze chiński gigant będzie się wstrzymywał z oficjalną prezentacją, ale najnowsze doniesienia wskazują, że jest ona coraz bliżej.

Xiaomi Mi Band 6 na (pierwszym) zdjęciu. Oficjalna premiera wkrótce

Producent opaski, która na rynku międzynarodowym najprawdopodobniej będzie się oficjalnie nazywać Xiaomi Mi Smart Band 6 (producent dodaje dopisek „Smart” na Starym Kontynencie już od 4. generacji), złożył deklarację zgodności (EU Declaration of Conformity), potwierdzającą, że spełnia ona wszystkie wymagania prawne i jakościowe, obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

W dokumencie znalazło się też zdjęcie Xiaomi Mi Band 6 – jest to pierwsza fotografia nowej opaski marki Xiaomi. Niestety, została ona sfotografowana w taki sposób, że nie sposób dopatrzeć się różnic względem poprzednika – smart band wygląda identycznie jak Xiaomi Mi Band 5. Widać natomiast, że i do niego producent doda przyczepianą magnetycznie ładowarkę z końcówką USB-A.

opaska Xiaomi Mi Band 6 smart band
źródło: EU Declaration of Conformity via TizenHelp

Nieoficjalnie mówi się jednak, że Xiaomi Mi Band 6 zostanie wyposażony w większy wyświetlacz niż Xiaomi Mi Band 5, zatem można podejrzewać, że ekran po prostu wypełni większą część panelu górnego niż w poprzedniej generacji (i Amazfit Band 5). Ewentualnie producent nieco zwiększy gabaryty swojej nowej opaski, co także jest możliwe, jako że w środku ma się znaleźć kilka nowych elementów, jak pulsoksymetr do pomiaru poziomu nasycenia krwi tlenem i (podobno) moduł GPS.

Mówi się również o dostępności asystenta głosowego Amazon Alexa (w Polsce na 99% nie będzie on jednak dostępny, bo tak jest już w przypadku Amazfit Band 5, który oferuje tę funkcję), a także funkcji szybkich odpowiedzi na wiadomości SMS i z popularnych komunikatorów.